Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море би без проблеми Банско с 6:2 като гост
Автор: Екип Varna24.bg 16:14 / 29.02.2008Коментари (0)248
© Ole-bg.com
Алекс отново блести с 2 гола и асистенция, Манолов, Даниел Георгиев, Перис и Моке също се разписват при разгрома над третодивизионния тим

Банско - Черно море 2:6
0:1 Даниел Георгиев (22), 1:1Вайс Кьосов (45), 1:2 Мирослав Манолов (46), 1:3 Алекс (57), 1:4 Перис (67), 1:5 Масена Моке (74), 2:5 Ангел Тошев (76), 2:6 Алекс (84)
Съдия: Иван Ангелов, стадион: "Свети Петър", зрители: 1000
Черно море би безпроблемно третодивизионния Банско с 6:2 като гост и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България.
Още в самото начало на срещата Мирослав Манолов на два пъти пропусна да открие резултата - първият му изстрел бе в аут, а вторият нацели гредата на домакините. В 22-рата мин. обачи Манолов центрира към Даниел Георгиев, който също нацели страничната греда, но при добавката откри резултата. В самия край на първата част банскалии стигнаха до изравнителен гол чрез Вайс Кьосов след грешка на бранителя Александър Александров.
През второто полувреме варненци разбиха домакините, като още след първия съдийски сигнал Мирослав Манолов вкара с глава за 2:1. Малко след това Алекс изпълни специалитета си - перфектен пряк свободен удар и 3:1 в полза на черноморци. Отново Алекс направи асистенцията на Перис, който покачи резултата с шут от 15-ина метра. В това време фен на домакините хвърли предмети към терена, заради което бе изведен от стадион "Свети Петър" от полициите. Веднага след това резервата Масена Моке също успя да се разпише и покачи на 5:1 за Черно море. Домакините не се предадоха въпреки очертаващия се разгром и отбелязаха втори гол във вратата на варненци чрез Ангел Тошев в 76-ата мин. 6 минути преди последния съдийски сигнал най-добрият на терена Алекс вкара втория си гол. Халфът на Черно море елегантно прехвърли вратаря на домакините с което фиксира и крайния резултат