Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море бие в първия мач за 2008 г., Стоянов и Андонов вкарват
Автор: Екип Varna24.bg 20:05 / 29.02.2008Коментари (0)384
© ole-bg.com
Черно море стартира с победа с 2:0 новата 2008 г. Варненци надиграха в първата си предсезонна контрола бургаския Черноморец в Поморие. За "моряците" се разписаха Станислав Стоянов и Георги Андонов. Срещата се игра при студено време, а след почивката ръмеше и дъжд.
През първото полувреме съдията Ахмед отмени редовен гол на Николай Домакинов. Защитникът излезе от дълбочина и насочи топката в мрежата, но реферът сбърка. В 45-ата минута пък Сашо Александров-Кривия изведе на чиста позиция Фабио Алвеш, но бразилецът стреля леко и вратарят изби в корнер.
След почивката защитникът Александър Александров би с глава във вратаря, а нисък удар на Теодор Атанасов бе отклонен в корнер. В 61-ата минута Рикардо Андре шутира, топката отскочи от тялоло на бранител и отиде към Станислав Стоянов, който незабавно я насочи в мрежата. 20
минути по-късно Андонов изпълни фаул, кълбото рикошира в стената и излъга вратаря за 0:2.
Проверката изгледа Ради Здравков, който излезе приятел с мениджър от Португалия. Последният е довел свой клиент на проби в Черноморец. Наставникът на бургазлии Димитър Димитров-Херо тества общо шестима чужденци, но най-вероятно ще се раздели с тях.

Черноморец - Черно море 0:2
Черно море: Колев (30 Илчев, 60 Маринов), Андре, Домакинов, Александров, Периш, Спречакович, Фабио Алвеш, Д. Георгиев, Брайт, Александров-Кривия, Габараксян (46 Андре, Викторов, Томаш, Да Силва, Бачев, Стоянов, Димов, Алвеш, Колев, Брайт, Атанасов, Андонов, Манолов)
Голмайстори: Стоянов (61), Андонов (81)
Съдия: Ахмед Ахмед