Черно море с убедителен успех над Светкавица

20:12 / 29.02.2008
286
Черно море постигна втора победа в контролните си срещи от зимната подготовка. Възпитаниците на Никола Спасов се наложиха в Албена над Светкавица (Търговище) с категоричното 4:0. "Моряците" си осигуриха комфортна преднина от три гола още преди почивката.
Станислав Стоянов откри резултата в 7-ата минута с хубав плътен удар от пеналтерията след пас на Александър Александров-Алекс. До почивката с две попадения се отчете Мирослав Манолов. Първо Георги Андонов направи убав пробив отдясно и центрира към Манолов, който отблизо реализира, а след това нападателят се разписа след подаване на Рикардо Андре. Крайното 4:0 оформи Даниел Георгиев в 57-ата минута с хубав прехвърлящ удар.
Участие в мача за Черно море взеха двама от чужденците, които се намират на проби в тима – бразилецът Фабио и нигериецът Брайт. Старши треньорът Никола Спасов не успя да използва арменския централен нападател Тигран, заради контузия. Наставникът на "моряците" заяви, че му трябва още известно време докато вземе решение на кого от въпросните футболисти, които са на проби, ще предложи договор.

Черно море - Светкавица 4:0
Черно море: Карамфил Илчев, Николай Домакинов, Георги Андонов, Станислав Стоянов, Спречакович, Мирослав Манолов, Рикардо Андре, Александър Александров, Александър Александров-Алекс, Фабио, Радослав Бачев (Ивайло Маринов, Красимир Колев, Александър Томаш, Периш, Даниел Георгиев, Владимир Костадинов, Тодор Колев, Даниел Димов, Драгомир Демирев, Виктор Викторов, Брайт)
Голмайстори: Стоянов (7), Манолов (22, 33), Д. Георгиев (57)