Черно море отнесе Добруджа с 5:0

20:19 / 29.02.2008
319
Теодор Атанасов вкара първия си гол с екипа на моряците, след контузия в игра се завърна Кирил Джоров

Черно море - Добруджа 5:0
1:0 Атанасов (16), 2:0 Александров (59), 3:0 Андонов (58), 4:0 Манолов (75), 5:0 Андонов (80)
Съдия: Живко Димитров, стадион: Тича, зрители: 200 Черно море: Маринов, Томаш, Александър Александров, Димов, Зл. Костадинов, Перис, Стоянов, Д. Георгиев, Рикардо, Да Силва (Моке, Тигран, Андонов, Спречакович, Т. Колев, Мирчев, Джоров, Демиров, Фабио, Манолов)
Стартов състав на Добруджа: Радомиров, Атанас Георгиев, Граматиков, Каменов, Колев, Иванов, Илиев, Господинов, Ивайло Георгиев, Костадинов, Божанов

Черно море стигна до разгромна победа над Добруджа в последната си контрола преди отпътуването за лагер в турския курорт Анталия. Варненци вкараха 5 безответни гола на съперника си пред близо 200 зрители на Тича. Още в 16-ата мин. новопривлеченият нападател Теодор Атанасов се разписа след асистенция на Станислав Стоянов. През първото полувреме Морето бе с предимно млади футболисти в състава си и 1:0 бе крайният резултат. През втората част обаче моряците извадиха тежката артилерия. В 59-ата мин. Александър Александров заби втори гол с глава след перфектно центриране на Рикардо Андре. Малко след това Георги Андонов се разписа отново с глава. Този път асистенцията бе на Косьо Мирчев. След лечение на контузия пък Кирил Джоров се завърна в игра. Домакините вкараха още едно попадение чрез Мирослав Манолов - пак с глава, но с пас на Даниел Георгиев. На терена се появи и юношата на моряците Драгомир Демирев, който вчера празнуваше 19-ия си рожден ден.
В 80-ата мин. резултатът в контролата стана 5:0 за домакините. Отново с глава Георги Андонов вкара след добро центриране на Ради Бачев.