Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Спартак вкара 9 в Аксаково. Мирчев бележи 4 пъти, Величков – 3
Автор: Екип Varna24.bg 20:21 / 29.02.2008Коментари (0)576
© Михаил Дечев
Спартак (Варна) записа петата си победа в контролните си срещи от зимната подготовка, като днес бе най-убедителен, надделявайки с 9:0 при гостуването си на третодивизионния Аксаково. Старши треньорът на „соколите” Атанас Атанасов използва общо 20 свои футболисти като единственият, който игра през всичките 90 минути, бе Мартин Димов.
Още в четвъртата минута спартаковци получиха право да бият дузпа. Десислав Русев обаче не успя да се разпише от бялата точка, тъй като Шабанков спаси шута му. Четвърт час след първия съдийски сигнал Димитър Воденичаров се разписа, след чудесно центриране на Иван Найденов. В 20-ата минута Реджеб застигна Велимир Иванович и го спъна отзад. Сръбският халф на Спартак не сдържа нервите си и се нахвърли към футболиста на домакините, сграбчвайки го за врата. Около двамата се скупчиха по няколко футболисти на двата отбора, както и треньорите. Реферът Рангел Енчев не се поколеба и показа червени картони на двамата. Наставниците Наско Атанасов и Георги Мирчев обаче се разбраха да направят смяна на изгонените футболисти, но Иванович и Реджеб да се върнат на терена през второто полувреме. В 43-ата минута Иван Найденов успя да се разпише за 0:2.
През второто полувреме „соколите” направиха куп запомнящи се
атаки пред противниковата врата и реализираха цели седем гола. Четири от тях бяха дело на Владислав Мирчев, а три пъти точен бе Бойко Величков, като едно от попаденията му бе от дузпа за нарушение срещу Иво Михайлов. Последният гол падна в 88-ата минута на мача и веднага след изпълнението на центъра реферът реши да свири последния съдийски сигнал.

Аксаково – Спартак (Варна) 0:9
Аксаково: Шабанков, Живков, Димитров, Дочев, Гроздев, Николов, Тончев, Киряков, Реджеб, Щерев, Хари (46 Русев, Ставрев, Георгиев, Христов, Орхан)
Спартак: Радо Станев (46 Цветомир Цанков), Фредерико Вилар (46 Венци Маринов), Боян Илиев (46 Димитър Стефанов), Мартин Димов, Стоян Георгиев (46 Станислав Петров), Кунчо Кунчев (46 Данчо Пенев), Будимир Джукич (52 Васил Боев), Велимир Иванович (28 Йордан Пенев, 46 Велимир Иванович), Иван Найденов (46 Иво Михайлов), Димитър Воденичаров (46 Бойко Величков), Десислав Русев (46 Владислав Мирчев)
Голмайстори: Воденичаров (15), Найденов (43), Мирчев (58, 68, 82, 88), Величков (60, 77 дузпа, 86)
Червени картони: Реджеб (20); Иванович (20)
Съдия: Рангел Енчев