Черно море пада от казахстанци в първата си контрола

20:24 / 29.02.2008
331
Черно море загуби с 1:2 първата си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Старши треньорът на варненци Никола Спасов използва общо 20 футболисти, като Сашо Томаш, Николай Домакинов, Александър Александров-Алекс и Даниел Георгиев играха по 90 минути. Почивка в тази среща получиха Станислав Стоянов, Краси Колев, Владо Костадинов и Александър Алексасндров.
Двете попадения за съперника на варненци вкараха Петухов в 29-ата минута и Божкович от дузпа в 50-ата. За "моряците" точен бе Маркош да Силва в 80-ата минута. В последните секунди пък вратарят на Тобол Прядкин спаси дузпа на Алекс. Пресаташето на Черно море Красимир Николов разкри, че отборът е бил тотално ощетен от рефера, който е подминал три стопроцентови дузпи и е отменил гол на Миро Манолов поради съмнителна засада. Отделно варненци са изпуснали куп положения, а казахстанците, на които капитан е българинът Станимир Димитров, са реализирали двете си попадения от общо три положения. В мача не игра френския полузащитник Александър Фруто, който се очаква да пристигне в лагера на тима тази вечер.

Черно море - Тобол (Казахстан) 1:2
Черно море: Илчев (57 Ив. Маринов), Рикардо (86 Димов), Томаш, Домакинов, Периш (80 Мирчев), Спречакович (70 Джоров), Бачев (76 Т. Колев), Алекс, Андонов (46 Моке, 72 Да Силва), Д. Георгиев, Манолов (46 Тигран, 72 Т. Атанасов)
Голмайстори: Да Силва (80); Петухов (29), Божкович (50 дузпа)