Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Моряците" падат с 0:3 във втората си контрола в Турция
Автор: Екип Varna24.bg 20:28 / 29.02.2008Коментари (0)283
© ole-bg.com
Черно море отстъпи с 0:3 на полския Рух Хожув в контролна среща, играна в Анталия, където отборът провежда втората част от подготовката си преди подновяването на шампионата. "Моряците" не успяха да се наложат над своя съперник, като допуснаха още преди почивката да им бъдат вкарани две попадения, а третото падна от дузпа през второто полувреме.
Първият гол за 11-ия във временното класиране на полското първенство бе реализиран още в 7-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, защитниците на Черно море оставиха непокрит Адамски, който прати топката в мрежата зад Краси Колев. Въпреки че инкасираха едно попадение, възпитаниците на Никола Спасов показаха хъс и желание за успех и през следващите няколко минути имаха няколко добри възможности да стигнат до изравнителното попадение, но те не бяха реализирани от Александър Александров-Алекс, Мирослав Манолов и Георги Андонов. В 38-ата минута след добра контраатака за поляците и центриране отдясно Пулковски с глава вкара топката в обратния ъгъл на Краси Колев за 2:0.
Кл
асическият резултат бе постигнат в 80-ата минута от дузпа. Появилият се като резерва Даниел Димов събори Янушка в наказателното поле, реферът отсъди 11-метров наказателен удар, който бе реализиран от капитана на Рох Гжип.
Никола Спасов използва 20 футболисти, като единствено Красимир Колев и Николай Домакинов играха през цялото време. В 46-ата минута за първи път в игра за варненци се появи халфът Алекс Фрютос. Французинът смени Даниел Георгиев.
Спарингът бе изгледан от спортно-техническите щабове на Локомотив (Пловдив) и Славия. Следващата проверка на "моряците" е на 9 февруари срещу беларуския Луч Енергия (Владивосток) от 15 ч.

Черно море - Рух Хожув 0:3
Черно море: Кр. Колев, Андре (69 Димов), Домакинов, Томаш (75 Моке), Бачев (46 Периш), Спречакович (46 Джоров), Стоянов (63 Т. Колев), Алекс (72 Мирчев), Д. Георгиев (46 Фрютос), Манолов (66 Да Силва), Андонов (51 Атанасов)
Голмайстори: Адамски (7), Гжип (80 дузпа), Пулковски (38)