Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Спартак победи Калиакра с 3:2, реферът свири три дузпи
Автор: Екип Varna24.bg 20:38 / 29.02.2008Коментари (0)354
© ole-bg.com
Спартак (Варна) записа шестата си победа в осмата контрола от зимния подготвителен период. Днес "соколите" надиграха Калиакра с 3:2 в Албена.
Още в осмата минута Кунчо Кунчев стреля мощно от фаул и нацели горната греда. Топката се върна в краката на Десо Русев, който от близо откри резултата - 1:0 за Спартак. Малко след това реферът Радо Станев даде доста пресилена дузпа в полза на каварненци. Тя бе изпълнена от Детелин Димитров, но опитният вратар на Спартак Радо Станев успя да я спаси. Минута преди почивката Боян Илиев покачи на 2:0 след много добро центриране на Иван Найденов.
Второто полувреме бе още по-наситено от голове и положения. В 65-ата минута Боби Георгиев от Калиакра нахлу в наказателното поле, но си поведе бързо топката. Цецо Цанков изби коженото кълбо, но Георгиев с театрално изпълнение накара рефера отново да посочи бялата точка, откъдето Юлиан Петков не сгреши - 2:1. Четири минути по-късно Радо Станев свири дузпа и за "соколите" - за нарушение срещу Владо Мирчев. Иван Найденов обаче не успя да спечели сблъсъка си с
Добрев, който спаси. Малко след това Мирчев си изработи много добро голово положение като мина вратаря, но останал на празна врата младокът би леко и Детелин Димитров изби от голлинията. В 76-ата минута Иван Найденов с воле вкара за 3:1. В 81-ата минута се случи и най-красивото изпълнение в двубоя. Делчо Стоилов с топовен шут от воле от 25 метра прати топката в "паяжината" на Цецо Цанков за крайното 3:2.

Спартак (Варна) - Калиакра 3:2
Спартак: Станев, Ст. Георгиев, Б. Илиев, Стефанов, М. Димов, Кунчев, Джукич, Иванович, Найденов, Мирчев, Русев (Цанков, Ст. Петров, Величков, Михайлов, Маринов, Калоянов)
Калиакра: Григоров, Райчев, Д. Димитров, Вачев, Йорданов, Бояджиев, Кателиев, Яшар, Стоилов, Станчев, Караджов (Добрев, Кискинов, Б. Георгиев, Ив. Петков, Юл. Петков, Ант. Димитров, Бонев, Андреев)
Голмайстори: Русев (8), Илиев (44), Найденов (76), Юл. Петков (65), Стоилов (82)
Съдия: Радо Станев
Стадион "Албена 1" - 100 зрители

Завърши международния детски футболен турнир "VARNA CUP 2024"
Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна