Черно море победи БАТЕ Борисов с 1:0 в контрола

20:44 / 29.02.2008
303
Черно море записа първата си победа по време на зимния подготвителен лагер в Турция, след като в последната си четвърта проверка надигра шампиона на Беларус БАТЕ Борисов с 1:0. Единственият гол в мача вкара Мирослав Манолов в 76-ата минута.
Варненци превъзхождаха своите съперници през целия двубой и имаха повече голови положения. Първата удобна възможност за попадение пред вратата на беларусите бе в деветата минута, когато удар на Манолов мина покрай вратата. Малко след това Краси Колев трябваше да показва класа на вратата си след добра атака на БАТЕ Борисов. До почивката два удара към противниковата врата отправи Фрутос, а най-близо до гол бе Станислав Стоянов, който стреля мощно от 23-24 метра, но топката се удари от външната страна на мрежата. През второто полувреме варненци отново имаха превъзходство и стигнаха до гол четвърт час преди края. Той стана след перфектна триходова комбинация, в която освен Манолов участваха Тигран и Косьо Мирчев. До края Мирчев отправи опасно воле към противниковата врата, а в последните минути варненци се справиха при трите корнера, които съперникът им изпълни.

Черно море - БАТЕ Борисов 1:0
Черно море: Кр. Колев, Стоянов, Томаш, Александров, Бачев, Дани Георгиев, Андре, Фрутос, Алекс, Манолов, Да Силва (Джоров, Периш, Димов, Т. Колев, Т. Атанасов, Мирчев, Вл. Костадинов, Тигран)
Голмайстор: Мирослав Манолов (76)