Спартак спечели турнира в Албена

21:02 / 29.02.2008
300
Спартак (Варна) си извоюва купа седмица преди началото на втория полусезон на родното първенство. "Соколите" спечелиха международния футболен турнир "Каварна Албена къп". Вчера тимът победи Локомотив (Мездра) с 2:1 и с шест точки във финалната тройка и общо четири победи от четири срещи в надпреварата взе безапелационно трофея.
Локомотив успя да откри резултата, след като в 43-ата минута защитата на варненци проспа едно центриране отляво и отблизо бившият голаджия на Левски и Каликара Георги Георгиев вкара на Радо Станев. Варненският вратар обаче показа страхотна класа като хвана два изключително опасни удара на Красимир Георгиев и Харлов.
Спартак успя да върне попадението в 59-ата минута, когато Иван Найденов центрира отляво, защитник изби топката, но тя попадна във Велимир Иванович, който от 12-13 метра с нисък удар вкара за 1:1. Две минути по-късно се стигна и до развръзката в срещата. Колективна грешка в защитата на мездренци позволи на Димитър Воденичаров да напредне и от границата на наказателното поле да отбележи победното попаднеие за Спартак. Варненци удариха и две греди - чрез Кунчо Кунчев и Иван Найденов.
За първото си място Спартак прибра 2000 лева лично от президента на Професионалната футболна лига Валентин Михов. Вторият Калиакра взе 1500 от организаторите, а заелият бронзовата позиция Локомотив прибра 1000 лева. От четвърто до девето място се наредиха румънския Политехника, Берое, Беласица, Нафтекс, националния отбор за юноши до 19 години и Монтана.

Спартак (Варна) - Локомотив (Мездра) 2:1
Спартак: Р. Станев, М. Димов, Жеков, Б. Илиев, Ст. Петров (87 Стефанов), Джукич, Кунчев, Иванович (80 Боев), Найденов, Величков (54 Михайлов), Воденичаров
Локомотив: Левашки, Юр. Иванов, Т. Иванов, Трифонов, Валериев, Стоилов, Марков, Г. Георгиев (Кр. Георгиев), Стоев, Филипов (Щерев, Найденов, Попов, Харлов, Илиев, Байрактаров, Киров)
Голмайстори: Иванович (59), Воденичаров (61)
Съдии: Валери Петровски, помощници - Рангел Енчев, Драгомир Драганов