Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Националите по футзал с второ поражение в квалификациите
Автор: Екип Varna24.bg 23:37 / 29.02.2008Коментари (0)478
© Ole-bg.com
България записа загуба и във втория си мач от световните квалификации по футзал. Нашите са в група 10 с отборите на Молдова, Украйна и Израел, като целият квартет играе мачовете си в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна. Тази вечер възпитаниците на треньора Ангел Станков паднаха с 0:2 от Израел и вече нямат абсолютно никакви шансове за класиране напред в състезанието. В залата в морската столица имаше около 1000 зрители. За представителната ни гарнитура поради контузия не игра авторът на гола при загубата с 1:2 от Молдова Даниел Калчев.
Като цяло българите, в чийто състав преобладават варненските състезатели, стояха по-добре на терена и имаха доста повече голови положения. Тимът ни удари две греди чрез Галин Петров пр
ез първото полувреме и Владо Гочев след почивката. Освен това куп опасни удари отправиха Бойко Косев, Борис Трендафилов, Владо Гочев и други, но нямаха възможност да реализират. Израелците също имаха няколко голови ситуации, но българският вратар Исмет Хаджиев прояви изключителен рефлекс. Във втората минута на второто полувреме обаче гостите стигнаха до попадение, след като двама състезатели излязоха сами срещу един българин и 19-годишният Лиор Коен вкара за 1:0. 14,56 минути след началото на втората част отново Коен вкара, след като топката се отби в гредата след удар на негов съотборник.
Така българите са с две загуби преди последния си двубой срещу Украйна, който е в неделя вечерта от 21 ч., отново при свободен вход.

Завърши международния детски футболен турнир "VARNA CUP 2024"