Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Баските" губят от Марек у дома
Автор: Екип Varna24.bg 11:49 / 02.03.2008Коментари (0)432
©
Черно море БАСК допусна поредната домакинска загуба този път от Марек Юнион Ивкони с 1:3 гейма.  През първия гейм гостите успяха да поведат в резултата още от самото начало. Те натрупаха аванс от 4-5 точки и не го изпускаха до края на частта.

През втория гейм домакините играха много по-добре и логично поведоха в резултата. До 20-та точка играчите на Черно море водеха макар и минимално. В края на гейма Марек с добри
отигравания успя да спечели гейма.

В третата част отново гостите започнаха безапелационно и водеха с 11:4. Последва обаче отпускане в отбора на Марек, което позволи на домакините не само да изравнят с 12:12, но и да
поведат в резултата. До края на частта играчите на Черно мре играха перфектно и заслужено спечелиха гейма.
Четвъртата част бе най-оспорвана и резултата се движеше точка за точка до 9:9. След това отново гостите имаха предимство и дръпнаха в резултата. Домакините успяха да изравнят при 18:18 и последователно при 23:23, 24:24, 25:25, но след това Марек с две добри отигравания спечели двубоя.

В края на мача при резултат 2:1 гейма в полза на Марек и резултат 26:25 в четвъртия гейм, Цветан Соколов он Марек изпълни сервис, който попада вътре в полето и лайсменът маркира точка за Марек, с което и край на мача с победа на гостите. В този момент разпределителят на Черно море Ивайло Илиев се затичва към него и блъсна го, взе флага му и го счупи на две, след което го хвърли по него.

За радост инцидентът се ограничи само с това. Утре от 18,00 часа двата отбора отново излизат един срещу друг.

Среща от 18-ия кръг на Суперлигата по волейбол за мъже:

Черно море БАСК (Варна) - Марек Юнион Ивкони - 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 25:27)

Първенство на България по волейбол за мъже - Суперлигата:

ЦСКА - Пирин Балканстрой 3:2 (26:24, 25:21, 23:25, 20:25, 15:13)

Лукойл Нефтохимик - Левски Сиконко 2:3 (25:15, 25:23, 21:25, 18:25, 13:15)

Черно море БАСК   - Марек Юнион Ивкони 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 25:27)

от петък:
ЦСКА - Пирин Балканстрой 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:19)

Лукойл Нефтохимик - Левски Сиконко 3:0 (27:25, 25:23, 25:16)

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна