Българите регистрираха трета загуба в квалификациите по футзал

12:06 / 04.03.2008
494
В последна среща от 10-а квалификационна група за световното първенство по футзал националния отбор на България загуби от фаворита и победител в групата Украйна с 2:6.

Момчетата на селекционера Александър Станков започна много мобилизирано и водеха с 2:0 до деветата минута, след попадения на Борис Трендафилов и Ивайло Борисов. Второто попадение за нашите бе перфектно, тъй като Борисов прекара топката през краката на вратаря.

"Трикольорите" играха напълно равностойно през първата част и въпреки натиска на съперника успяха да се оттеглят на почивката с гол аванс, след като Макаев успя да намали в 18-ата минута.

В началото на второто полувреме Хорсов отблизо изравни резултата, а в следващата атака Владимир Петров изпусна изгодно положение. Закономерно допуснахме гол след рикошет и Украйна поведе в резултата след попадение на Чепурук в 29-ата минута. Веднага след това голмайсторът удари без топка Бойко Косев, но съдията на срещата изгони и двамата футболисти.

Силите на националите стигнаха до тук и до края на срещата получихме още три гола. С тази загуба останахме на последното място в групата. Неприятната вест дойде от нашия щаб, тъй като резервният вратар Станислав Иванов получи контузия, а своевременно направи дебюта си с националния екип.

В първата среща от турнира днес Израел надигра Молдова с 2:0.  Попаденията вкараха Шервик в 8-ата минута и Сабак в 9-ата минута. Така с този успех Израел завоюва второто място в групата.

Индивидуалните награди бяха присъдени на:

Най-добър вратар - Лисенко (Украйна) - наградата връчи Валентин Чакъров - генерален секретар на Аматьорската футболна лига

Голмайстор на турнира - Макаев (Украйна) - 4 гола - наградата връчи Борислав Попов - изпълнителен директор на БФС

MVP на турнира - Борис Трендафилов (България)  - наградата връчи Велин Крачанов - представител на медийния партньор на турнира в. Топспорт и сайта Топспорт.бг

Украйна - България 6:2

0:1 Борис Трендафилов (3), 0:2 Ивайло Борисов (9), 1:2 Макаев (18), 2:2 Хорсов (27), 3:2 Чепурук (29), 4:2 Макаев (30), 5:2 Хорсов (34), 6:2 Д. Иванов (40)

Украйна : Ивантак, Д. Иванов, Замятин, Коптев, Пулипин (Чепурук, В. Иванов, Макаев, Силченко, Хорсов)

България: 1. Станислав Иванов, 2. Виктор Викторов, 4. Борис Трендафилов, 10. Владимир Петров, 11. Бойко Косев (3. Галин Петров, 5. Димитър Иванов, 6. Ивайло Борисов, 8. Цветан Христов, 9. Пламен Благоев)

Съдии: Шивич (Словения), Кукхлава (Грузия)
жълти картони: Пулипин (Укр); Ивайло Борисов (Бъл)
червени картони: Чепурук (Укр), Косев (Бъл)