Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море мачка в баскет дерби, Алексиев с неприятна контузия
Автор: Екип Varna24.bg 11:28 / 06.03.2008Коментари (0)1093
В поредното баскетболно дерби отборът  на Черно море-Еврохолд победи Спартак (Плевен) с 80:70. В препълнената зала "Христо Борисов" във Варна "моряците" надделяха над плевенчани с добрата си игра. Още от самото начало на срещата варненци поведоха в резултата с 16:4 след перфектна игра на Симеон Ценов и запазиха преднината си до края на частта. Броени секунди преди края на първите 10 минути много неприятна контузия в ребрата получи гардът на Черно море Пламен Алексиев, който веднага напусна залата със силни болки. След това варненци заиграха още по-силно и след добри взаимодействия между Владимир Маринов-Елвиса и Бгодан Боев разликата скочи на 16 точки в полза на домакините. Плевенчани намалиха бъ
рзо пасива си до 2 точки, но Брайс Шелдън даде аванс от 5 точки 1 секунда преди края на вторите 10 минути.
След почивката отново светлината падна върху Елвиса и Богдан Боев, които много раздвижиха нападението на "моряците" и дадоха по-солидна преднина за своя тим. В началото на заключителната част над всички беше плеймейкърът на Черно море Тод Галоуей, който вдигна публиката на крака с добрите си отигравания.
За Черно море най-резултатен беше Аугустинас Витас с 19 точки, Богдан Боев наниза 16, а Симеон Ценов и Брайс Шелдън добавиха по 13 за победата на своя тим. За Спартак с 21 точки се отличи дежурният топреализатор Хрисимир Димитров, а Божо Барач вкара 17.

Източник: Мая Димитрова

Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна