Спартак прави равен с Черноморец, удря две греди

18:37 / 08.03.2008
777
Спартак (Варна) завърпши наравно 1:1 с Черноморец (Бургас) в двубоя си от 17-ия кръг на „А" група. Двата тима си размениха по едно полувреме, в което отбелязаха и попаденията си.

През първата част играта на домакините бе доста слаба и те не сътвориха почти нищо пред противниковата врата с изключение на няколко балонни центрирания. Гостите стояха малко по-добре на игрището и в 22-ата минута стигнаха до попадение. Георги Караканов, който преди години игра и за „соколите", бе точен от пряк свободен удар, с което даде аванс на своя тим, за радост на гостуващите фенове, които наброяваха 20-30. Преди гола супер шут на Георги Божилов бе изваден по невероятен начин от опитния страж на Спартак Радо Станев. При една атака на Спартак пък Владо Мирчев бе съборен в наказателното поле на Черноморец, но реферът Николай Йорданов не посочи бялата точка.

След почивката „соколите" стояха по съвсем друг начин. В 47-ата минута Будимир Джукич бе заменен от защитника Фредерико Вилар и капитанът на варненци Боян Илиев заигра в халфовата линия. Две минути след това пък Иван Найденов с майсторско изпълнение на фаул нацели напречната греда. Домакините успяха да стигнат до равенството в 71-ата минута. Иван Найденов центрира перфектно от пряк свободен удар и намери непокрития Димитър Воденичаров, който от два метра с глава прати топката в мрежата - 1:1. В минутите след попадението спартаковци натикаха противника си в наказателното му поле и изтърваха две страхотни положения за гол. Първо след разбъркване Найденов с глава нацели отново напречната греда, топката отскочи и попадна във Владо Мирчев, който падайки я прати над вратата. Малко след това Кунчо Кунчев навлезе отдясно в наказтелното поле и и направи нещо средно между центриране и удар, след който топката мина на сантиметри от гредата. Гостите също направиха няколко добри контраатаки, при една от които Емил Тодоров-Зелето от точката на дузпата стреля в аут.

След това равенство Спартак излезе над чертата на изпадащите отбори, но е с равни точки с 14-ия Беласица.

Спартак - Черноморец 1:1

Спартак: Станев, Ст. Петров, Ст. Георгиев, Б. Илиев, Жеков, Джукич (47 Вилар), Кунчев, Величков (59 Михайлов), Найденов, Воденичаров, Мирчев

Черноморец: Стоянов, Трайков, Кръстев, Дянков, Фиданин, Караканов, Траянов, Абреу (90 Цонков), Кошутич (66 Ремзи), Чепилов (78 Ем. Тодоров), Божилов

Голмайстори: Воденичаров (71); Караканов (22)

Жълти картони: Ст. Петров, Кунчев, Мирчев, Воденичаров; Фиданин, Божилов

Съдия: Николай Йорданов