Калиакра върти 2:2 с Марица в Пловдив. Стоилов и Катера бележат

19:32 / 08.03.2008
832
Под абсурдното съдийство на Милен Демирев премина срещата от Източната "Б" група между Марица и Калиакра. На няколко пъти треньори и от двата щаба напускаха резервните скамейки за да търсят отговорност за нелепи отсъждания от главния съдия и помощниците му.

Самият мач започна агресивно, като за две минути и двата отбора имаха по една добра възможност. В третата минута Калиакра поведе в резултата. След разбъркване най-добре се ориентира Дечо Стоилов, който с точен шут от близо откри резултата. Марица се втурна да връща попадението и веднага създадe неприятности пред вратата на гостите. Малко по-късно Пламен Коларов навърза защитата на Калиакра, изведе Емил Стоев, който бе повален в наказателното поле, излизайки на празна врата. Съдията даде дузпа, потърпевшият Стоев застана зад топката, но би покрай гредата в аут.
В 37-ата минута след центриране на Васил Стефанов, Детелин Димитров от гостите си обеляза автогол.

Второто полувреме започна както завърши и първото - с атака на Марица. Още в първата минута след подновяването на играта, Емил Стоев проби отдясно, центрира топката и намери перфектно Васил Стефанов, който освен непокрит, от 5 метра изведе своя отбор напред - 2:1. Играта продължи да е на високи обороти, като и двата отбора имаха добри възможности да вкарат, но нямаха шанс пред гола. Минути преди края Диян Каталиев-Катераизведе гостите напред, вкарвайки за 1:2. В даденото от съдията продължение домакините все пак стигнаха до равенство - 2:2.

Марица: Теодор Скорчев, Пламен Крачунов, Цветан Йотов, Владимир Байрев, Иван Димов, Камен Апостолов, Васил Стефанов, Пламен Коларов, Емил Стоев, Димитър Байрев, Тодор Вакрилов Тодоров

Калиакра: Мирослав Григоров, Юлиян Петков, Антон Димитров, Детелин Димитров, Диян Каталиев, Джунейт Яшар, Живко Бояджиев, Жеко Йорданов, Дечо Стоилов, Иван Караджов, Георги Станчев