Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Именникът Тодор Колев вкара в 93-ата минута на Славия за успеха с 1:0
Автор: Екип Varna24.bg 18:34 / 15.03.2008Коментари (0)1062
© impactpressgroup.org
Черно море победи Славия с 1:0 в двубой от 18-ия кръг на българското футболно първенство. Единственото попадение в срещата бе отбелязано три минути след изтичането на редовните 90, а негов автор стана Тодор Колев, който днес има имен ден. Домакините играха 28 минути с човек по-малко заради червен картон на вратаря Красимир Колев.

Варненци изнесоха един от най-силните си мачове в шампионата, но изпуснаха куп голови положения. Още до 10-ата минута с попадение се разминаха Николай Домакинов, младежкият национал Александър Александров, Масена Моке, Станислав Стоянов и Сашо Александров-Кривия. Гостите пък отговориха с греда на Мартин Керчев, който стреля от близо 30 метра. Последваха два уникални пропуска на Масена Моке. До края на полувремето нови пропуски направиха Кривия и Александър Томаш, чиято глава по-рано бе превързана, след като се удари с противников футболист. Вратарят на „белите" Йордан Господинов пък бе на път да сътвори уникален гаф, когато след центриране хвана топката, но я изпусна и я закова на голлинията.

През второто полувреме положенията за гол бяха по-малко, но отново „моряците" натискаха. В 49-ата минута Моке отново изпусна, този път с глава, след като бе намерен на два метра от вратата. В 62-ата минута Краси Колев излезе извън наказателното поле, за да изпревари откъснал се футболист на Славия, но удари с ръка топката и Антон Генов му показа червен картон. Гостите не се възползваха от численото си превъзходство и играта отново се водеше в тяхната половина. Така се стигна до 93-ата минута, когато Кривия със задна ножица от аутлинията върна топката на около 7-8 метра от вратата. Тя попадна в Станислав Стоянов, който шутира, Господинов изби, но връхлитащият Тодор Колев я вкара за 1:0.

Черно море - Славия 1:0

Черно море: Кр. Колев, Периш, Александров, Домакинов, Томаш, Андре (65 Т. Колев), Стоянов, Д. Георгиев, Александров-Кривия, Манолов, Моке (63 Илчев)

Славия: Господинов, Вл. Иванов, Кавдански, Белошевич, Павлов, Н. Петров, Илиев (46 Новкович), Керчев, Златковски (77 Ортега), Симонович, Коприваров

Голмайстор: Т. Колев (90+3)

Жълти картони: Домакинов; Павлов, Петров, Ортега, Симонович, Коприваров

Червен картон: Кр. Колев (62)

Съдия: Антон Генов