"Баските" биха шампиона с 3:0

18:48 / 15.03.2008
488

"Баските" смазаха шампиона на България Лукойл с 3:0
Това е най-добрият ни мач от началото на сезона, казва наставникът на Черно море Юли Топанков

Волейболистите на варненския Черно море-БАСК записаха категорична победа над шампиона на България Лукойл-Академик в мач от държавното първенство за мъже. Варненци сразиха бургазлии с категоричното 3:0 пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" в морската столица.
Срещата започна много динамично и двата тима играха точка за точка, като на първата техническа пауза гостите водеха с 8:6. Постепенно Лукойл започна да увеличава преднината си и в средата на гейма тя бе четири точки - 18:14. Въпреки това възпитаниците на Юли Топанков се посъвзеха и след няколко много добри атаки на Владислав Александров, Мирослав Градинаров и Рудолфо те стигнаха до равенството 19:19. До края на гейма двата отбора играха точка за точка, като с по-здрави нерви се оказаха "баските", които победиха с 27:25.
Втората част варненци стартираха много убедително и на първото прекъсване водеха с две точки - 8:6. През този гейм отново блеснаха Александров, Градинаров и Рудолфо. На втората техническа пауза "моряците" бяха увеличили аванса си на четири точки (16:12). До края на частта "баските" стояха по-добре на игрището и заслужено победиха и в този гейм с 25:18.
В третата част варненци бяха просто неудържими. Те правеха каквото си поискат на терена и водеха с цели седем точки на техническата пауза (8:1). Гостите бяха рухнали психически вече и Черно море спечели и тази част с 25:20.
"Няма как да не съм щастлив, след играта, която показахме. Това е най-силният ни мач от началото на сезона. Надявам се волейболистите ми отсега нататък да показват такава игра", каза след срещата наставникът на варненци Юли Топанков.

Черно море-БАСК - Лукойл-Нефтохимик 3:0 (27:25, 25:18, (25:20)
Черно море-БАСК: Градинаров 12, Илиев, Александров 14, Рудолфо 13, Тодоров 8, Йосифов 7, Христов-либеро (Милушев 2, Димитров)
Лукойл-Нефтохимик: Н. Николов 8, Пенев 11, Станев 1, Самунев 4, Кадънов 1, А.Николов 5, Иванов-либеро (Краснич)