Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море-Еврохолд удари Балкан в Ботевград и е на полуфинал
Автор: Екип Varna24.bg 20:34 / 20.03.2008Коментари (0)551
©
Баскетболистите на варненския Черно море-Еврохолд се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на България, след като победиха Балкан (Ботевград) с 86:80 като гости. Както е известно, трябваше да се играе трета среща, след като отборите си бяха разменили по една победа. Двубоят се игра в зала "Балкан" пред около 300 зрители.
Срещата започна по най-добрия начин за домакините. След първите няколко минути те водеха с четири точки - 10:6. Постепенно възпитаниците на Спас Натов се опитаха да се върнат в мача, но добрата защита на тима от Ботевград не им позволи това и след първите десет минути домакините водеха с осем точки (22:14). През втората четвъртина варненци отново бяха по-слабият отбор на терена. Иван Лилов, Атанас Радев и компания се забавляваха на игрището и увеличаваха преднината на тима си. Пет минути преди почивката Балкан водеше с 10 точки - 33:23. До края на частта възпитаниците на Георги Младенов правеха каквото си поискат и закономерно закриха полувремето при резултат 42:29.
След паузата варненци тръгнаха по-агресивно и на няколко пъти успяваха да намалят аванса на домакин
©
ите на 8 точки. Въпреки това Балкан си върна преднината. Отличната игра на "делфините" в последните пет минути на третата част обаче им позволи да губят само с девет точки - 67:58. В решителната последна четвъртина играчите на Спас Натов излязоха преобразени и само след четири минути губеха само с една точка (67:66). Това мотивира Черно море още повече и варненци успяха да обърнат резултата две минути преди края - 73:77.  До края на срещата "делфините" задържаха преднината си и заслужено победиха с 86:80.
В друг мач от надпреварата ЦСКА победи Рилски спортист и също се класира за полуфиналите. Другите два тима в Топ 4 са Лукойл-Академик и Левски. Полуфиналните и финалните мачове ще се играят в Самоков.

Балкан (Ботевград) - Черно море-Еврохолд    80:86 (22:14, 20:15, 25:29, 13:28)
Балкан: Болковац 1, Мортън 22, л. Лилов 10, Ив. Лилов 19, Билбия 19 (Радев 7, Антич 2, Наков, Янковм)
Черно море: Галуей 18, Ценов 18, Шелдън 11, Белберов 9, Витас 12 (Янев 9, Алексиев 4, Боев 3, Колев, Пенев)
Зала "Балкан" - 300 зрители

Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна