Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море прекъсна черната серия, успяха да вземат своето срещу Спартак
Автор: Екип Varna24.bg 10:03 / 28.01.2013Коментари (0)406
© arenavarna.com
Черно море Порт Варна прекъсна серията си от 3 поредни загуби в Булсатком НБЛ, след като се наложи над Спартак Плевен като домакин с 82-79. Въпреки че варненци водиха през целия мач, техният успех не дойде лесно, защото съперникът бе на косъм зад тях до самия край. До момента Черно море Порт Варна има 6 победи и 7 загуби и е шести в класирането с мач по-малко. Плевенчани пък са осми с 4 победи и 10 загуби, като те загубиха за трети пореден път днес.

Първите минути на срещата бяха много оспорвани и доведоха до логично равенство при 11-11. В края на първата част варненци записаха серия от 6-0, за да поведат със 17-11. Те удължиха серията си, за да направят разликата 10 точки за първи път в мача и успяха да я запазят двуцифрена след добра игра до почивката за 36-24. Преднината на домакините се запази до средата на третата четвърт, но в края й Спартак записа добра серия и се приближи само на 3 точки, оставайки интригата за накрая.

В средата на последната част варненци записаха 6 безответни точки и направиха разликата 9, но съперникът не се отказваше и намали разликата на точка при 74-75 и малко повече от минута до края. След два фаула на гостите Милчо Борисов и Асен Великов направиха резултата 78-74, а до края те отвърнаха на действията на гостите и стигнаха до победата.

Варненци спечелиха категорично борбата под коша с 43-24. Съперникът им традиционно разчиташе на стрелбата от далечно разстояние, като вкара 16 от 41 опита от тройката. Близо 2/3 от стрелбите на отбора от игра бяха именно отвъд дъгата. Домакините обаче имаха по-добър процент общо от игра - 46% срещу 42% и вкараха 18 от 22-та си наказателни удара.

Асен Великов завърши с дабъл дабъл от 25 точки (4 тройки) и 10 борби за победителите. 12 вкара Милчо Борисов, а с 10 точки и 16 борби се отчете Георгиос Галиотос.

За Спартак Димитър Маринчешки вкара 30 точки и овладя 6 борби. С 16 се включи Цветослав Острев, а 13 наниза Илия Станков. И тримата вкараха по 4 тройки в мача.

В следващия кръг Черно море Порт Варна гостува на Рилски спортист, а Спартак Плевен ще бъде домакин на Ямбол.

Източник: bgbasket.com