Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море Порт Варна загуби гостуването си в Самоков
Автор: Екип Varna24.bg 11:35 / 04.02.2013Коментари (0)634
© bgbasket.com
Рилски спортист победи категорично Черно море Порт Варна като домакин със 100-83 в мач от 15-ия кръг на Булсатком НБЛ. Отборите се срещнаха в зала "Арена Самоков", а домакините стигнаха до победата, след като водиха в резултата през целия мач. Отборът отново показа добра игра и стигна до четвърти пореден успех, въпреки че изпитва затруднения в мачовете срещу варненци в последните години. Голямата разлика се натрупа през третата част, спечелена с 24 точки разлика от баскетболистите на Росен Барчовски. Самоковци имат 11 победи и 4 загуби и със сигурност ще останат в тройката след кръга, а "моряците" са в долната половина на класирането с 6 победи и 8 загуби и мач по-малко.

Въпреки равностойните първи минути на срещата, домакините успяха да си създадат малка преднина в средата на откриващата част. Серия от 9-0 направи разликата 11 точки, а тя се запази до края на десетката за 33-22. Въпреки че на моменти Рилецо водеше с 15 точки, варненци спечелиха втората част и намалиха разликата на 7 на почивката - 47-54.

След страхотно начало на второто полувреме и много висока успеваемост на домакините, разликата бързо стигна 20 точки. Те не спряха да пропускат и след цели 37 точки в нея срещу 13 на гостите имаха повече от комфортна преднина при 91-60. След като изходът вече беше ясен, през последните 10 минути отборите просто доиграха мача. Варненци стопиха значителна част от изоставането си, но това нямаше как да повлияе на крайния изход.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но голямата разлика беше в процентите за стрелба. Рилски спортист вкара 11 тройки от 29 опита, а варненци - 5/25. Домакините имаха успеваемост от игра 55%, а варненци - 38%.

За победителите Тери Смит наниза 22 точки и овладя 8 борби. 20 наниза Христо Захариев, а с 16 точки и 8 асистенции завърши Бранко Миркович.

За варненци Тихомир Желев записа 16 точки, 9 борби и 4 асистенции. Милчо Борисов вкара 15 точки, а с 13 се включи Станислав Цонков.

В следващия кръг Рилски спортист гостува на Ямбол, а Черно море Порт Варна посреща Левски. Мачът на варненци е в неделя, 10-и февруари, а преди това на 6-и (сряда) отборът ще гостува на Черноморец в отложен мач от 10-ия кръг.

Източник: bgbasket.com