Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Делфини обърна Одесос в дербито от ГП по футзал
Автор: Екип Varna24.bg 19:59 / 25.03.2008Коментари (0)852
© ole-bg.com
Отборът на Делфини взе поредната си победа над Одесос-Интерком груп през този сезон на градското първенство на Варна по футзал. През уикенда в среща от 12-ия кръг на първата осмица възпитаниците на Георги Георгиев биха с 3:2, като двубоят мина през няколко обрата. Първо Делфините поведоха с 1:0, но до почивката вече изоставаха с 1:2. В средата на второто полувреме обаче Делфините вкараха нови два гола и победиха с 3:2. "Поздравявам съперника, който ни победи напълно заслужено. Това е поредната им победа над нашия отбор, който има претенции, но явно няма никакво покритие", заяви за "Позвънете Новини" помощник-треньорът на "интеркомци" Симеон Христов. Така Делфините се откъснаха със 7 точки пред втория МФК Варна, който обаче има четири мача по-малко. Одесос пък запази третата си позиция, като има равни точки с Планекс, който падна с дузпи от Черно море след 2:2 в редовното време. Така "моряците" прибавиха две точки към актива си срещу една за своя съперник. В сблъсъка на дъното МАГ разгроми с 10:4 Арарат.
Във втория ешелон Порт продължи победната си серия и вече има 12 успеха в 12 мача. В 14-ия кръг пристанището удари с 8:1 Пода.со. В останалите срещи Фонбокс би Хъшовете със 7:3, Дженема вкара седем срещу един на Хери, а Гама ник се разправи с Мартинели - 6:1.
И в двете отсимици обаче има доста отложени мачове, които до 2-3 седмици трябва да се изиграят, за да се оформи крайното класиране.