Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Баските" загубиха с 1:3 първия 1/4-финал срещу шампиона
Автор: Екип Varna24.bg 22:05 / 27.03.2008Коментари (0)485
©
Шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик сразиха Черно море с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 27:25)  в първата 1/4-финална плейофна среща от Националната волейболна лига, която се игра в Спортния комплекс в Правец.

Бургазлии играха домакинската си среща в родния град на Тодор Живков, защото бургаската зала "Младост" е домакин на световната първенство в муай тай.

Възпитаниците на Северин Димитров поведоха с 1-0 победи и се нуждаят от още един успех в следващите два мача за да се класират за полуфиналите на НВЛ.

Шампионите спечелиха убедително първия гейм на 18 след мощни сервиси на Николай Николов и Мартин Пенев.
Варненци отвърнаха с по-добра организация във втория гейм и го затвориха на 23 чрез резултатни атаки на национала Мирослав Градинаров, подкрепян от Йосифов и Александров.
И в третата част бургазлии бяха убедителни и спечелиха на 20, а най-драматично се разви четвъртата част. Лукойл-Нефтохимик поведе с 22:19, но допусна неочакван срив и варненци поведоха с 25:24. С перфектни атаки обаче на Николай Николов и Мартин Пенев шестицата на Северин Димитров не позволи на гостите мачът да отиде в тайбрека.

Втората среща е в неделя във Варна.

ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК - ЧЕРНО МОРЕ БАСК 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 27:25)
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК:
Самунев 7, Пенев 21, Станев 3, Андрей Николов 12, Николай Николов 13, Христов 20 - Иванов-либеро (Кадънков, Василев, Красич 1)
ЧЕРНО МОРЕ БАСК: Илиев 4, Тодоров 7, Димитров, Градинаров 20, Александров 14, Йосифов 9, Христов-либеро (Родолфо 7, Велинов 2, Великов 1, Милушев, Петков)

Съдии: Борислав Поборников и Иван Момиров
Зала "Правец" - 150 зрители.

Четвъртфинали от Суперлигата - първи срещи:

Лукойл Нефтохимик - Черно море БАСК 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 27:25)

Левски-Сиконко - Пирин Балканстрой 3:2 (25:20, 25:21, 25:27, 23:25, 23:21)

ЦСКА - Арда Кърджали 3:0 (25:9, 25:23, 25:22)

Марек Юнион Ивкони - Калиакра Каварна 3:0 (25:13, 25:17, 25:17).

Източник: Sportal.bg

Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна