"Баските" удариха Лукойл, трети мач определя полуфиналиста

21:05 / 30.03.2008
410
Волейболистите на варненския Черно море-БАСК победиха с 3:1 шампиона на България Лукойл-Нефтохимик във втория мач от четвъртфиналните плейофи на държавното първенство. Така двата отбора ще се изправят един срещу друг в трета решаваща среща, за да се разбере кой ще се класира за полуфиналите. Двубоят се игра в зала "Христо Борисов" в морската столица пред около 500 зрители.
Още от самото начало възпитаниците на Юли Топанков започнаха динамично и на първата техническа пауза вече водеха с две точки - 8:6. Черно море продължи да играе по същия начин и на второто прекъсване аванса му бе пет точки - 16:11. Въпреки преднината на варненци гостите от Бургас не се бяха отказали да гонят успеха в тази част и след добри атаки на диагонала Петър Христов и Николай Николов успяха да изравнят - 21:21. "Баските" обаче показаха по-здрави нерви и спечелиха с 25:23. Във втория гейм варнинци стартираха разконцентрирани и това позволи на гостите да поведат с 9:7. Постепенно момчетата на Северин Димитров увеличаваха преднината си и закономерно спечелиха с 25:18.
В третата част "баските" не започнаха добре и Лукойл поведе с 5:2. Това обаче изглежа ядоса домакините и на второто техническо прекъсване те водеха с три точки - 16:13. До края на гейма двата тима играха точка за точка, но по-мобилизирани се оказаха волейболистите на Черно море и победиха с 25:23. В четвъртия гейм двата отбора продължиха да се надлъгват и да си разменят точки. Все пак невероятната атмосфера в зала "Христо Борисов" си каза думата и позволи на Черно море да спечели с 25:21, с което да вземе и мача с 3:1.
"Много труден двубой. Видя се обаче, че можем да играем волейбол. Вярвам, че в третата среща отново ще сме победители", каза след срещата наставникът на варненци Юли Топанков.
Най-много точки за "баските" реализира националът Владислав Александров - 17.
Третата среща между двата тима е във вторник в зала "Младост" в Бургас.

Черно море-БАСК - Лукойл-Нефтохимик    3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:21)
Черно море-БАСК: Рудолфо 5, Александров 17, Градинаров 6, Илиев 1, Йосифов 7, Великов 12, Христов-либеро (Милушев 8, Велинов 7, Димитров)
Лукойл-Нефтохимик: Станев 4, Н. Николов 12, А. Николов 9, Самунев 9, Пенев 12, Христов 15, Иванов-либеро (Василев, Кадънков)