Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Баските" надиграни с 3:0 в Бургас, отпадат от Суперлигата
Автор: Екип Varna24.bg 19:53 / 01.04.2008Коментари (0)590
©
Волейболистите на Черно море-БАСК отпаднаха на четвъртфиналите от държавната Суперлига за мъже, след като в третия решителен сблъсък от серията с Лукойл-Нефтохимик бяха надиграни с 3:0 (25:14, 25:22, 28:26) в бургаската зала "Младост". Двата тима си размениха по един успех с 3:1 и сблъсъкът, който завърши преди около 40 минути, определи кой продължава на полуфинал.
В първия гейм играта на варненския тим въобще не вървеше и те бяха разгромени с 25:14. Слабото представяне на тима продължи до средата на втория гейм. От 6-7 точки пасив "моряците" се върнаха в частта, намалявайки резултата до 20:19 в полза на домакините. Тогава обаче варненци допуснаха две грешки и в крайна сметка Лукойл затвори гейма на 22. В третата част възпитаниците на варненския треньор Юли Топанков играха много силно. Те постоянно поддържаха аванс от 2-3 точки до 21:18. Тогава обаче тимът от Варна допусна серия от грешки и Лукойл доведе нещата до 24:22 в своя полза. След добра атака и ас на Великов тимът се добра до равенството, а след това и поведе - 25:24. При 26:26 Ники Николов направи ас, а варненци сгрешиха при атаката след това и паднаха в крайна сметка с 26:28 в гейма и 0:3 в мача.
На полуфиналите Лукойл играе с Марек, а другият финалист ще бъде определен от двойката ЦСКА - Левски.
Така участието на Черно море-БАСК в първенството приключи. На тима от морската столица остава амбицията за добро представяне в турнира за Купата на България, който ще се проведе от 27 до 29 април в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Лукойл-Нефтохимик - Черно море-БАСК    3:0 (25:14, 25:22, 28:26)
Лукойл: Самунев 7, Пенев 15, Андрей Николов 10, Станев 4, Н. Николов 13, Христов 6, Иванов-либеро (Кадънков, Василев)
Черно море-БАСК: Илиев, Градинаров 10, Александров 11, Велинов, Йосифов 5, Великов 3, Христов-либеро (Рудолфо 12, Милушев 1, Георгиев 3, Михайлов)
Съдии: Борислав Поморников, Милан Тодоров