Таланти на Спартак громят румънци

11:38 / 25.02.2013
528
Детският футболен тим на "Спартак 1918" разгроми с 4:1 "Калатис" (Мангалия) в контролен мач на изкуствения терен на стадиона на спортен комплекс "Локомотив". За двата отбора играха футболисти, които са родени през 1999 г.

Гостите откриха в 7-ата мин, но домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Румен Касабов от дузпа и Ивелин Маджаров, който се разписа два пъти.

След почивката Александър Чобангеоргиев реализира четвърти гол. В 15-ата мин тежка контузия получи халф на "Калатис" и бе откаран с линейка в болница. Там е установено, че му е излязла капачката на коляното. Мястото е наместено, а кракът - обездвижен с гипс. Лекарите са уточнили, че талантът се е разминал с по-тежка контузия - скъсване на предни кръстни връзки. Момчето се прибра със своите съотборници в Балчик, където тимът е на лагер.

Спаринга изгледаха Георги Иманов-Геша, Диян Дончев, Стефан Дончев, Румен Димов и Марин Петров.