Черно море разгроми Марек в Дупница, Манолов с хеттрик

19:18 / 05.04.2008
1040
Отборът на Черно море разби с 4:1 Марек като гост в мач от 22-ия кръг на "А" група след хеттрик на Миро Манолов. На стадион "Бончук" варненци от самото начало на мача започнаха да атакуват и съвсем логично на почивката водеха с 3:0. Станислав Стоянов откри с глава за "моряците" в 9-ата минута след центриране на Рикардо Андре. Четири минути по-късно юношата на ЦСКА Миро Манолов откри головата си сметка в мача след перфектна контраатака, започната от Александър Александров-Кривия. До края на полувремето Манолов направи резултата класически след груба грешка в отбраната на домакините.
Веднага след началото на втората част Манолев оформи своя хеттрик. Младият нападател получи топка от Периш и останал сам срещу вратаря, прати топката за трети път в мрeжата на Белчев. Тимът на Стоян Коцев стигна до почетното попадение малко преди края чрез Игор Таскович. Това бе четвърти успех на Черно море от пет срещи срещу дупничани.
Воденият от Никола Спасов отбор е с актив от 33 точки, докато Марек остана с актив от 18 точки на 13-ата позиция.

МАРЕК - ЧЕРНО МОРЕ 1:4

Голмайстори: Таскович (83); Стоянов (9), Манолов (13, 37, 54)

МАРЕК: Белчев, Бойчев, Я. Кючуков, Св. Георгиев, Соколов, Таскович, Редовски, А. Кючуков (Иванов), Мюредин (Андреев), Павлович (Младенов), Д. Георгиев

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Ферейра, Джоров, Домакинов (Тигран), Томаш, Стоянов (Колев), Андре,Д. Георгиев, Алекс, Андонов (Лазаров), Манолов

Жълти картони: Я. Кючуков (Марек)

СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: "Бончук"

Източник: Sportal.bg