Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море-Е.ОН губи с 10 точки от Дунав у дома
Автор: Екип Varna24.bg 19:56 / 07.04.2008Коментари (0)395
©
Отборът на Дунав 2007 запази първото си място във втора А-1 на баскетболното първенство за мъже, след като постигна трудна победа като гост на Черно море-Е.ОН. Пред около 200 зрители в зала "Христо Ботев" русенци се наложиха с 91:81, въпреки усилията на домакините да им отнемат първата позиция в класирането. Черно море няма право да участва в плейофите, но има амбицията да докаже силата си, печелейки втората по сила група в българското първенство.
Мачът започна много резултатно и след първите 10 минути двата отбора бяха отбелязали общо 59 точки, като отборът на Дунав 2007 бе малко по-активен в нападение и завърши частта с 5 точки преднина. През втората четвърт русенци продължиха силната си игра в нападение, но Черно море не можа да издържи на темпото и отбеляза само 20 точки срещу 29 на гостите. Така на почивката тимът от морската столица отстъпваше с 47:61.
След нападателната игра през първото полувреме, изглежда треньорите на двата отбора са отправили доста критики към защитата през почивката, защото след нея двата тима излязоха на терена коренно променени в тази фаза. В третата част отборите не бяха толкова резултатни, както в първите 20 минути. Домакините спечелиха тази част с 13:10. В последните десет минути отново варненци вкараха повече точки, но те не стигнаха, за да обърнат мача.
За Черно море най-добре се представи Васил Кьосев с 26 точки, 4 борби и 3 асистенции, като още трима играчи – Тихомир Желев, Александър Янев и Николай Колев, завършиха с над 10 точки.