Алвина с успех над Славия

19:58 / 07.04.2008
388
Баскетболистите на варненския Алвина постигнаха очаквана, но много важна победа над Славия и продължават борбата със Сливен за третото място във Втора А-1 на държавното първенство за мъже, даващо право на участие в плейофите. В столичната зала "Триадица" "винарите" се наложиха с 89:75, като срещнаха много силна съпротива от страна на "черно-белите" и мачът бе решен окончателно едва в последната четвърт.
Изненадващо за повечето присъстващи в залата домакините започнаха срещата изключително силно и след края на първата четвърт водеха с 28:16. През втората част гостите постепенно започнаха да налагат своят стил на игра и успяха да скъсят преднината на Славия до 4 точки на почивката (43:39). Третата четвърт се разви много равностойно и преди последните 10 минути разликата между двата отбора се увеличи само с една точка – 59:54. До този момент момчетата от Славия се справяха отлично в мача, но на всички бе ясно, че отборът на Алвина е дошъл в София за победа. През последната част варненци наложиха убийствено темпо, на което все още неопитните "слависти" не успяха да издържат и след 16:35 гостите си тръгнаха с победата.
Николай Балев бе неудържим в състава на гостите и завърши с 27 точки, 10 борби и 3 асистенции. Венелин Първанов добави още 21 точки.
Следващата среща на Алвина е в неделя срещу Спартак-МВР в зала "Христо Борисов" в морската столица от 17 ч.