Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море в Топ 6, след два гола на Кривия за 2:0 над Ботев
Автор: Екип Varna24.bg 20:06 / 09.04.2008Коментари (0)1111
© Михаил Дечев
Черно море победи с 2:0 Ботев (Пд) в домакинския си мач от 23-ия кръг на "А" група. И двете попадения за състава на домакините бяха дело на Александър Александров-Кривия, а варненци изпуснаха още куп положения. С успеха "моряците" се изкачиха на шесто място във временното класиране с 36 точки, с три по-малко от петия Славия.
Възпитаниците на треньора Никола Спасов имаха предимство през цялата среща, а до 20-ата минута изпуснаха цели четири положения. И четирите удара бяха с глава - по един на Мирослав Манолов и защитника Александър Александров и два на Георги Андонов. До края на полувремето удар на Андонов бе избит в корнер, а Рикардо Андре стреля в аут след центриране на Кривия. Гостите пък създадоха единственото си голово положение в срещата в 45-ата минута, когато след центриране на Георги Христов непокритият Дормушали Саидходжа не нацели добре с глава топката.
През втората част отново варненци доминираха и голът падна в 69-ата минута. Мирослав Манолов бе спънат от двама защитници на гостите и реферът Александър Костадинов посочи бялата точка, въпреки сериозните претенции на "канарчетата". Кривия изпълни по перфектен начин дузпата - точно до лявата греда, с което резултатът бе открит. Малко по-късно резервата Тигран Гарабхтисян нацели гредата. В даденото от съдията продължение Манолов стреля, Лилчо Арсов изби, но топката отново се спря в краката на Манолов. Младият нападател обаче не повтори удара си, а подаде на Кривия, който абсолютно необезпокояван направи две крачки с топката и я вкара за крайното 2:0.
Черно море - Ботев (Пд)    2:0
Черно море: Илчев, Периш, Александров (90 Димов), Томаш, Джоров, Стоянов (80 Т. Колев), Андре, Д. Георгиев, Александров-Кривия, Андонов (63 Тигран), Манолов
Ботев (Пд): Арсов, Божков, Гаджалов (83 Етов), Харизанов (28 Кръстев), Попов, Гаров, Алегре (81 Манчев), Минев, Аврамов, Г. Христов, Саидходжа
Голмайстори: Александров-Кривия (69, 90+3)
Жълти картони: Алегре, Аврамов, Манчев
Съдия: Александър Костадинов