Черно море-Порт Варна удари "Рилецо“ в Самоков

11:28 / 09.04.2013
673
Баскетболистите на "Черно море-Порт Варна" показаха безспорния си потенциал и победиха с 95:91 "Рилски спортист" като гости. Двубоят в Самоков се реши след едно продължение, тъй като в редовното време резултатът бе 84:84.

Варненци изиграха добра първа, но слаба втора част, след която изоставаха с 14 точки - 38:52. Домакините явно си помислиха, че са взели мача, но не така смятаха възпитаниците на Спас Натов. Те взеха третата четвъртина с 23:14 и изоставаха с 61:66 10 мин преди края. В последната част "Черно море" отново игра много силно и дори поведе с 4 точки, но в последните секунди "Рилецо" успя да прати мача в продължение. В него "моряците" отново доминираха и успяха да постигнат десетата си победа от 24 мача.

Тимът от морската столица вкара цели 13 тройки, 5 от които бяха дело на Симеон Илиев. Чайката бе и най-резултатният състезател на гостите с 21 точки. 17 и 11 борби добави Любиша Върцел, с 13 завърши Станислав Цонков, а с 11 - Лари Хол. За домакините Анджело Калояро вкара 26.

Така "Черно море" се изравни с "Берое" на шестата позиция, но изостава на старозагорци в преките двубои. Варненци ще се надяват да задминат тима на Георги Младенов до края на редовния сезон, за да избегнат "ЛУКойл Академик" и "Левски" в плейофите.

Късно снощи тимът от морската столица гостува на "сините", а до края на шампионата има още домакинство на младежките национали и гостуване на "Ямбол".

Рилски спортист - Черно море 91:95 (24:21, 28:17, 14:23,18:23, 7:11)

Рилски спортист: Миркович 14, Смит 18, Калояро 26, Захариев 2 Гуджино 5 (Дюпри 11, Ваклинов 15, Бинев)

Черно море: Великов 8, Алексиев 6, Хол 11, Илиев 21, Върцел 17 (Желев 5, Кьосев 6, Стоев 2, Цонков 13, Вутев 6)