Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Два гола на Неи прекършиха рано Черно море във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 19:53 / 20.04.2008Коментари (0)894
© Мирослав Кунев
Черно море загуби с 0:2 домакинския си мач срещу ЦСКА от 25-ия кръг на "А" група. И двете попадения за гостите вкара бразилската "перла" на „червените" Неи. Варненци явно бяха уморени от последните си двубои, защото почти не застрашиха бившия си вратар Ивайло Петров през целия мач.

Първото голово положение бе пред вратата на "армейците", но Миро Манолов не успя да порази мрежата след пас на Георги Андонов. В 9-ата минута Флорентин Петре центрира отдясно и намери оставения съвсем сам Неи, който нямаше проблеми да направи 0:1 от няколко метра. Четири минути по-късно ситуацията се повтори като отново нисичкият румънец намери на дузпата бразилеца и резултатът вече стана 0:2. Варненци явно не си повярваха и не сътвориха нищо опасно пред вратата на гостите до почивката.

На полувремето старши треньорът на "моряците" Никола Спасов направи две смени като на мястото на Андонов в игра влезе Маркош да Силва, а Николай Домакинов замени Александър Томаш. Това не доведе до грандиозни промени в играта на тима от морската столица. Все пак Станислав Стоянов в 50-ата минута получи добра топка на границата на наказателното поле, но ударът му не порази мрежата зад Иво Петров. В 66-ата минута Неи бе изведен сам срещу Карамфил Илчев, но стреля нескопосано далеч от вратата. Последва добър удар на Рикардо Андре с глава след центриране на Кривия, но топката отиде в аут. В последните минути красиво волле на Кривия мина малко над вратата, с което приключи и мачът.

Черно море - ЦСКА 0:2

Черно море: Илчев, Джоров, Томаш (46 Домакинов), Александров, Периш, Стоянов, Андре, Д. Георгиев (79 спречакович), Александров-Кривия, Андонов (46 Да Силва), Манолов

ЦСКА: Ив. Петров, Тунчев, Вуядинович, Котев, Й. Тодоров, Петре (87 Зе Руи), Маркиньос, Янчев, Гъргоров, В. Димитров (71 Г. Илиев), Неи (70 Гарсес)

Голмайстор: Неи (9, 13)

Жълти картони: Александров-Кривия, Стоянов, Манолов; Неи

Съдия: Антон Генов