Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Соколите" с минимално поражение в "Надежда"
Автор: Екип Varna24.bg 20:26 / 20.04.2008Коментари (0)659
©
Отборът на Локомотив (София) дръпна с пет точки на Литекс в битката за бронзовите медали в "A" група, след като днес ловчанлии не успяха да победят при гостуването си на Берое, а "червено-черните" надвиха с минималното 1:0 Спартак (Вн).

Двубоят в столицата започна с натиск на домакините, който намери своята реализация в 35-ата минута. Капитанът на "железничарите" Кристиян Добрев откри резултата след един пряк-свободен удар. Кичо бе най-съобразителен и от десетина метра простреля стража на варненци Цанков. В 44-ата минута голмайсторът на "червено-черните" Марчо Дафчев бе близо до втори гол за Локомотив, но топката се отби в горната греда след негов шут от 25 метра.

След почивката столичани отново бяха по-активни на терена, но изгодни възможности пропиляха Дафчев и Джилас. В 72-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, а бурните протести на Дафчев му донесоха жълт картон. Учуден от официалното предупреждение на рефера Георги Йорданов Дафчев поиска смяна от своя наставник Димитър Васев, но в крайна бе успокоен и продължи участието си в мача. Осем минути преди края на срещата Иво Иванов направи фрапантен пропуск от два метра и резултатът остана непроменен. В крайна сметка Локомотив спечели трите точки.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - СПАРТАК (ВН) 1:0
1:0 Добрев (35)

Локомотив (Сф): Голубович, Марков, Джилас (Антунович), Дафчев, Добрев, Митев (Златински), Коилов, Орачев, Савич, Иванов, Пасков (Шпишич).

Спартак (Вн): Цанков, Георгиев, Малинов, Воденичаров, Мирчев (Величков), Илиев, Димов (Боев), Джукич (Михайлов), Петров, Найденов, Иванович

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Дафчев от домакините; Джукич , Иванович, Боев и Илиев от гостите.

Стадион: "Локомотив", 600 зрители

Източник: Sportal.bg

Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна