Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Академик изравни на Ямбол в серията
Автор: Екип Varna24.bg 11:14 / 22.04.2008Коментари (0)432
©
Баскетболистите на Академик (Варна) победиха Ямбол с 85:78 във втория мач от плейофите на мъжкото първенство. Така двата тима ще играят трети решителен двубой, в който ще се реши кой да играе в четвъртфиналите. Срещата се игра в зала "Христо Борисов" пред около 200 зрители в морската столица.
Мачът не започна никак добре за варненци и само след няколко минути игра те губеха с пет точки (9:4). Постепенно гостите увеличаваха преднината си и след първата четвъртина водеха с 10 точки - 29:19. Това обаче не се хареса на баскетболистите на Академик и само след две минути игра на втората четвъртина те намалиха аванса на Ямбол на четири точки (37:21). Тогава обаче гостите се събудиха и отново набързо дръпнаха с 39:27. В оставащите минути до почивката Венелин Първанов и Николай Балев от Академик направиха няколко страхотни атаки, които нямаше как да бъдат отразени от защитата на гостите. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 53:48 в полза на Ямбол.
След паузата силните изяви на играчите на Академик продължиха. Отново Първанов и Балев правеха каквото си поискат на игрището. Първият вдигна на крака публиката на няколко пъти, след като реализира фантастични кошове. В третата четвъртина стана и обратът, който всички очакваха. Две минути преди края на третите десет минути варненци вече водеха с една точка - 69:68. До края на частта двата тима си вкараха по още един кош. В последните десет минути Академик тръгна да решава мача. Тогава варненци записаха и най-голямата си преднина от седем точки в срещата - 81:74. До края на двубоя гостите се опитаха да направят нещо, но добре действащата защита на домакините не позволи изненади и закономерно Академик победи с 85:78.
Най-резултатен за домакините стана Николай Балев - 34 точки. Венелин Първанов добави 21. Следващата среща между двата тима е утре в Ямбол.

Академик - Ямбол 85:78 (19:29, 29:24, 23:17, 14:8)
Академик: Първанов 21, Иванов 4, Стоянов 12, Балев 34, Попов 4 (Петров 2, Савов, Друмев 5, Казасов 3)
Ямбол: Дурчев 12, Чолаков, Хорозов 12, Говедаров 22, Скуматов 5 (Раднев 2, Маринов 11, Марчев 6, Руека 8)
Съдии: Стоянов, Желев, Минков