Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море удари Ямбол, чака феърплей от Рилецо
Автор: Екип Varna24.bg 11:11 / 22.04.2013Коментари (0)703
© Varna24.bg
"Черно море-Порт Варна" изпълни задачата си в последния кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига, побеждавайки "Ямбол" като гост с 86:80. По този начин варненци запазиха шанс за шестото място, а къде ще завършат, зависи само от последния мач на "Берое" като гост на "Рилски спортист" в сряда. Ако старозагорци победят, ще станат шести, а ако загубят, позицията ще е за "моряците", които до момента са с актив 12-15.

Шестото място е от изключителна важност, тъй като праща тима срещу преодолимия тим на "Балкан" в четвъртфиналните плейофи. Седмият в класирането среща "Левски". Така Спас Натов и възпитаниците му ще се надяват на феърплей от страна на самоковци.
Баскетболистите на "Ямбол" водиха през цялата първа четвърт, като в един момент разликата стана двуцифрена. Домакините запазиха малка преднина от 3-4 точки до почивката, когато резултатът беше 43:40.

Ямболци продължиха да водят до средата на третата част, когато гостите взеха нещата в свои ръце и поведоха със 7 точки след 30 минути. Малко по малко домакините стопиха изоставането си и при 5 минути до края резултатът беше равен. Тогава варненци записаха серия от 9:0 и с това на практика мачът приключи. В оставащите минути отборът запази водачеството и спечели ценната победа.

Тихомир Желев вкара 21 точки (4 тройки) за победителите, а с 19 точки и 11 борби се включи Любиша Върцел. Симеон Илиев добави 17 точки и 7 борби, докато Асен Великов завърши с 15.

Ямбол - Черно море 80:86 (26:22, 17:18, 18:28, 19:18)

Ямбол: Милошевич 23, Петков 11, Кашчелан 11, Марчев 10, Радионов 8 (Говедаров 9, Чолаков 4, Тенев, Ормън 4, Р. Иванов, А. Иванов)

Черно море: Великов 15, Алексиев 5, Цонков 7, Илиев 17, Върцел 19 (Желев 21, Стоев, Кьосев, Хол 2)