Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море-Еврохолд изравни на Спартак (Плевен) в серията
Автор: Екип Varna24.bg 21:28 / 29.04.2008Коментари (0)520
© impactpressgroup.org
Черно море-Еврохолд си отмъсти на Спартак (Плевен) и взе реванша в четвъртфиналната плейофна серия на баскетболното ни първенство. Варненци надиграха гостите от Плевен с 83:75 и запазиха шансове за по-нататъшно класиране.

Момчетата на Спас Натов поведоха в самото начало и не отстъпиха до края на срещата. Перфектна игра демонстрираха младият талант на домакините Александър Янев и гарда Владимир Маринов-Елвиса, които наказаха гостите с 4 тройки за 5 минути.

След почивката последва лек спад в играта на варненци, като в края на третата част те позволиха на плевенчани да изравнят резултата (60:60). В четвъртата част Богдан Боев успя да увеличи разликата и със зверска забивка взриви публиката в зала "Христо Борисов". В края на мача за по 5 фаула играта напуснаха гарда на Спартак Владимир Йоич, центърът им Саша Топчов и центъра на "моряците" Аугустинас Витас.

Решаващият трети мач е на 1 май (четвъртък) от 18 ч. в Плевен.

За Черно море-Еврохолд най-резултатни бяха Владимир Маринов и Симеон Ценов, които отбелязоха по 14 точки, а 12 добави Александър Янев. За Спартак (Плевен) 24 точки наниза Саша Топчов, а с 18 се отчете Хрисимир Димитров.

Черно море-Еврохолд - Спартак (Пл) 83:75 (23:16, 17:22, 20:22, 23:15)
Черно море
: Витас 10, Белберов 8, Ценов 14, Галоуей 2, Шелдън 8 (Янев 12, Маринов 14, Боев 6, Колев 4)
Спартак: Йоич 11, Барач, Абрамс 4, Димитров 18, Тодоров 7 (Топчов 24, Софрониев 3, Дяковски, Острев 8)
Съдии: Златин Карагеоргиев, Младен Марков, Младен Субашиев
Зала "Христо Борисов" - 600 зрители

Източник: Мая Димитрова

Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна