Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Спартак (Плевен) сложи край на сезона в Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 22:04 / 01.05.2008Коментари (0)672
©
В третия решаващ мач от четвъртфиналите на плейофите в баскетпървенството Спартак (Плевен) излъга Черно море-Еврохолд с 81:80 и така стана четвъртият полуфиналист в надпреварата. С този мач сезонът за "моряците" приключи.

Варненци поведоха в резултата, но малко преди почивката домакините от Плевен успяха да обърнат мача в тяхна полза, след като Черно море остана без центрове поради 5-те лични нарушения на Николай Колев и Аугустинас Витас. На полувремето момчетата на Дарин Великов се оттеглиха с аванс от 3 точки - 40:37.

След паузата  мачът вървеше кош за кош,а  5 секунди преди края на срещата "моряците" взеха аванс от 1 точка и поведоха със 79:80. Плевенчани имаха последна атака и Хрисимир Димитров успя да се възползва от нея по най-добрия начин, като отбеляза кош и изхърли Черно море от първенството с преднина от 1 точка.

За Спартак най-резултатен беше Саша Топчов с 23 точки, Хрисимир Димитров се отчете с 22, а гардът Владимир Йоич добави 21, като напусна по-рано играта за 5 лични нарушения. За Черно море с 19 точки се разписа Симеон Ценов, който добави и 11 борби. По 14 точки добавиха Левен Белберов и Брайс Шелдън.