Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Двама от Черно море с юношеския национален тим на европейско
Автор: Екип Varna24.bg 19:51 / 03.05.2008Коментари (0)1072
© topsport.bg
Юношеските ни национали по футбол (до 19 години) се класираха на европейското първенство, което ще се проведе от 14 до 26 юли в Чехия. Селекцията на Михаил Мадански победи тази вечер с 2:1 Исландия с голoве на Момчил Цветанов в 29-ата минута и Атанас Зехиров в 87-ата минута. Почетното попадение за скандинавците падна от дузпа секунди преди края.

Това бе последна среща на националите ни в елитния кръг на квалификациите в Норвегия, където Мадански и момчетата му записаха пълен актив от три победи, а головата им разлика е 5:1. Отличните показатели изкачиха България на първото място в квалификационна група 3 с пълен актив от 9 точки.

В предишните мачове "трикольорите" надделяха с 1:0 над Израел, когато отново се разписа талантът на Литекс Цветанов. След това бихме норвежците с 2:0 с попадения на Мишо Александров и Исмаил Иса.

За последно наша юношеска формация е участвала на европейско първенство през лятото на далечната 1986 година. Тогава младите "трикольори" играят на 1/4-финалите с Шотландия, но отпадат от надпреварата след загуба с 0:1.

Вратари: Иван Караджов (ЦСКА), Петър Денев (Спартак Пд),

Защитници: Цветомир Панов (Спартак Пл), Кристиян Узунов (ЦСКА), Милчо Макенджиев (Говарано, Италия), Тодор Колев (Черно Море), Лъчезар Манчев (Левски), Даниел Златков (Пирин)

Халфове и нападатели: Даниел Димов (Черно Море), Стефан Велев (Локомотив СтЗ), Атанас Зехиров (ЦСКА), Михаил Александров (Борусия Дортмунд, Германия), Момчил Цветанов (Литекс), Бранимир Костадинов (Хартс, Шотландия), Иван Цачев (Левски), Радослав Василев (Рединг, Англия), Исмаил Иса (Левски), Александър Тонев (ЦСКА)

Източник: topsport.bg

Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна