Двама от Черно море с юношеския национален тим на европейско

19:51 / 03.05.2008
1072
Юношеските ни национали по футбол (до 19 години) се класираха на европейското първенство, което ще се проведе от 14 до 26 юли в Чехия. Селекцията на Михаил Мадански победи тази вечер с 2:1 Исландия с голoве на Момчил Цветанов в 29-ата минута и Атанас Зехиров в 87-ата минута. Почетното попадение за скандинавците падна от дузпа секунди преди края.

Това бе последна среща на националите ни в елитния кръг на квалификациите в Норвегия, където Мадански и момчетата му записаха пълен актив от три победи, а головата им разлика е 5:1. Отличните показатели изкачиха България на първото място в квалификационна група 3 с пълен актив от 9 точки.

В предишните мачове "трикольорите" надделяха с 1:0 над Израел, когато отново се разписа талантът на Литекс Цветанов. След това бихме норвежците с 2:0 с попадения на Мишо Александров и Исмаил Иса.

За последно наша юношеска формация е участвала на европейско първенство през лятото на далечната 1986 година. Тогава младите "трикольори" играят на 1/4-финалите с Шотландия, но отпадат от надпреварата след загуба с 0:1.