"Черно море“ с титла след страхотен обрат

13:27 / 06.06.2013
631
"Черно море-Порт Варна" стана шампион по баскетбол за юноши до 18 г. след едногодишно прекъсване. Варненци осъществиха страхотен обрат срещу "Балкан" и го победиха със 75:70, след като изоставаха с 15 точки на почивката. Така тимът на Георги Бакалов и Петко Делев печели титлата за втори път от три участия на финал в последните три сезона. Момчетата от този набор на варненския клуб пък повториха титлата си при кадетите отпреди две години.

Мачът започна много силно за "Балкан", който поведе със 17:5. Разликата остана двуцифрена до почивката, когато беше 15 точки напред. Добра серия на варненци веднага след подновяването на играта им даде надежда за обрат, като те намалиха разликата на 10 точки. Тимът продължи да намаля дефицита си и в средата на последния период разликата беше само 4 точки в полза на "Балкан" при 67:63.

Тройка на Ангел Пейчинов приближи отбора му само на една, а малко след това Венелин Христов даде предимство на варненци. Мартин Горунов отвърна с 2 точки за 69:68, а 47 сек преди края резултатът беше 70:68 в полза на ботевградчани. Страхотна тройка на Ангел Пейчинов през човек при 37 сек до края, провалена заради крачки атака на "Балкан" и два наказателни удара на Пейчинов 16 сек преди края, подпечатаха победата на тима от Варна. "Балкан" пропусна в следващата атака и Венелин Христов оформи крайния резултат от наказателната линия.

Ангел Пейчинов имаше огромен принос за успеха на отбора си, след като, освен че вкара много важни за обрата стрелби, той записа 30 точки, 9 борби и 8 отнети топки и бе избран за MVP. Венелин Христов също имаше голям принос за победата със своите 22 точки и също важни точки в последните минути. 15 вкара Дамян Шишков.