Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Калиакра почти сигурно на бараж за "А" група с Миньор
Автор: Екип Varna24.bg 20:44 / 11.05.2008Коментари (0)759
©
Изминалият 25-и предпоследен кръг в Източната "Б" група се оказа изключително инфарктен. Сливен победи с 4:1 Нафтекс и на теория си осигури участие в "А" група през следващия сезон. Далеч по-интересно протече битката за второто място, даващо право на бараж с представителя на Западната "Б" група Миньор (Перник). Калиакра запази втората си позиция след изключително труден успех над Светкавица в Търговище и е с три точки пред Родопа и Несебър кръг преди края. Тогава каварненци приемат Спартак (Пд) и им е нужна само една точка, за да са на баража. Възпитаниците на Антони Здравков биха в последните минути със спорна дузпа, реализирана от Павлин Тодоров, брат на национала Светослав Тодоров. Скандално пък се разви двубоят на прекия конкурент на Калиакра - Родопа, срещу борещия се да остане в групата Бенковски (Бяла). Домакините поведоха с гол на бъдещия нападател на Спартак (Вн) Десислав Русев още в 4-ата минута. Когато разбраха, че Калиакра повежда в Търговище обаче, футболистите на Родопа спряха да играят и така в 90-ата минута и в продължението Бенковски вкара два гола и спечели с 2:1.

8. Спартак (Пд)    28:34    34
9. Миньор (Раднево)    31:48    26
10. Волов    21:36    25
11. Светкавица    25:46    25
12. Бенковски (Бяла)    26:39    22
13. Свиленград    26:41    22
14. Хасково    23:51    21