Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
7-иците на Футволей турнир Варна 2013
Автор: Екип Varna24.bg 17:09 / 17.06.2013Коментари (0)1036
©
Независимият кандидат за кмет на Варна Михаил Куликов връчи купите и медалите на победителите във Футволей турнир Варна 2013, първи кръг от републиканското първенство, което се проведе през уикенда на плажа до втора буна. Футволей съчетава най-доброто от двата спорта - футбол и волейбол и привлича все повече и ентусиасти, и
професионалисти.

В най-атрактивния и все по-популярен спорт се включиха 12 двойки от Варна и Бургас, сред които бяха и действащи
футболисти на Черноморец Нефтохимик и Спартак Варна. Всички те участваха с № 7 на фланелките и показаха отлични разигравания и интересни мачове.

Независимият кандидат за кмет Михаил Куликов връчи купата на победителите Симеон Чилибонов и Георги Петков - от Бургас. Изненадата на плажния терен стана спортната двойка Георги Димитров - Генади Алберто от Варна, които показаха високо майсторство и завиден спортен хъс.

Победителите ще представят страната ни за първи път в международен футволей турнир в Грац, Австрия на 24 и 25 августтази година.

Спорт за всички и за високо спортно майсторство са сред 7-те важни крачки, които предлага Михаил Куликов за развитието на нашата Варна. В рамките на две години ще бъде извършена спешна реконструкция и модернизация на Дворец на културата и спорта до средата на 2015 г., а в кратки срокове ще се изгради и закритият басейн "Приморски".