Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Калиакра не можа да се класира за "А" група след драма с дузпи
Автор: Екип Varna24.bg 20:47 / 24.05.2008Коментари (0)1066
© sportline.bg
Миньор (Перник) влезе в "А" група, след като в бараж надделя със 7:6 над Калиакра (Каварна). Редовното време на мача завърши 1:1, в продълженията двата тима си размениха по още един гол, а при дузпите играчите от Перник бяха по-точни и спечелиха с 5:4.
Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч пред 5000 зрители. Противно на показаното на терена каварненският тим водеше след първата част. Павлин Тодоров реализира дузпа в 42-ата минута заради игра с ръка на Димитър Петков в наказателното поле. През първото полувреме мачът премина равностойно и почти нямаше удари към двете врати.
Второто полувреме бе доста по-интересно. В 55-ата минута Петър Петров изравни резултата след чудесен удар от въздуха извън наказателното поле. Само две минути по-късно защитникът на Калиакра Веселин Вачев получи жълт и респективно червен картон. В следващите минути останалите с човек повече играчи на Миньор логично натиснаха своя съперник и пропуснаха няколко изгодни шансове чрез резервата Дичев и Руменов. В 85-ата минута обаче Калиакра можеше да сложи край на спора. Ангел Стойков бе останал сам срещу вратаря Кънев, но пропусна. В последната минута играчите на пернишкия тим поискаха дузпа, която не бе отсъдена. Така, двата тима не успяха да се победят в редовните 90 минути.
През първото продължение резултатът се запази. Калиакра поведе с 2:1 в 112-ата минута. Деян Каталиев се разписа след удар от ъгъла на наказателното поле. Борислав Дичев успя да изравни в последната 120-ата минута с глава.
При дузпите Миньор на два пъти можеше да излезе краен победител. Първият път бе при последното изпълнение от бялата точка след първите пет. При втория обаче перничани не сбъркаха и успяха да се класират в „А" група след тимовете на Локомотив (Мездра) и Сливен 2000. При дузпите за Миньор точни бяха Петров, Ашимов, Дичев, Станков и Спахиев, а пропуснаха Петров и Руменов. За Калиакра дузпи вкараха Тодоров, Йорданов, Димитров и Петков, а не успяха - Стойков, Кателиев и Кискинов. За последно Миньор бе в "А" група през сезон 2000/2001.

КАЛИАКРА - МИНЬОР 6:7 след дузпи (2:2) (1:0)

1:0 Тодоров 42 д.