Хандбалистките на Локото шампионки за втора година поред
Автор: Екип Varna24.bg 20:37 / 27.05.2008Коментари (0)512
© lokomotiv-mb.com
През миналата година Локото отново триумфира като №1 при жените
Хандбалистките на Локомотив-Металекс Билд станаха шампионки на България за втори път поред. В Стражица те надиграха Етър с 30:24 (16:14) и спечелиха финалната серия за златните медали с 3:2 победи. Любопитно е, че "болярките" опорочиха финала и 6 минути и 20 секунди преди края демонстративно напуснаха игралното поле. Те оправдаха решението си с тенденциозно съдийство на Силвия Марковска и Йонко Вутов. Реферите зачетоха резултата за краен и на състезателките на Локо бяха връчени титлата и златните отличия.
"Невероятна игра на нашите след почивката. Откъснахме се с 6 гола и ако срещата бе продължила, щяхме да увеличим преднината си. Нямам идея защо нервите на търновки не издържаха и те си събраха багажа. Проявата им е неспортменска и неуважителна. Ние заслужено сме първи", коментира треньорът на варненки Здравко Петров. Локомотив стана шампион и при мъжете през тази година, като това бе осма титла в силния пол в актива на варненския клуб.