Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Световен шампион в бойните спортове със специално интервю за Varna24.bg
Автор: Екип Varna24.bg 10:40 / 22.10.2013Коментари (0)1513
©
Световният шампион в К1 и световен шампион по муай тай Владимир Вълев-Питбула се съгласи да даде специално интервю за читателите на Varna24.bg. Преди броени дни той стана Световен шампион по кикбокс в Бразилия (в категория до 71 кг). Обявен е за най-добър състезател на Планетата за 2013 година.

-Как се чувстваш като световен шампион отново?

-Изключително съм щастлив. Постигнах голям успех. Благодарение на моите треньори и хора, които ме подкрепяха успях да стана световен шампион и съм щастлив за това.

-Как се подготвяш за едно такова първенство, разбрахме дори, че си бил контузен?

-Претренирах и възпалих адуктори, но треньора и треньорски щаб, които ме подготвяха успяха да ме възстановят до някаква степен и да отида да играя. Макар че до последно не знаех дали ще участвам в състезанието.

-Колко срещи трябваше да спечелиш до титлата и кой беше най-сериозния ти съперник?

-За да стана отново световен шампион изиграх 4 срещи. В първия кръг почивах, защото бях фаворит в категорията. Най-тежкия ми противник за мен беше поляка, с когото играх на полуфинал, но най-неудобния ми беше беларусин.

Интервю с Владимир Вълев
акво те мотивира да продължаваш напред и да печелиш всеки следващ двубой?

-Мотивира ме това, че съвсем скоро може би ще спря състезателната си кариера, както и моят син, който след време се надявам да ме наследи.

-Получил си награда за най-добър атлет в световен мащаб за 2013 година. Защо според теб, точно ти заслужи тази награда?

-Може би оцениха кой има най-голямо желание да спечели това първенство, а аз го показах във всеки един от мачовете.

-Кои са хората допринесли най много за успеха?

-Моят треньор Краси Кирилов, който изключително много се занимава с мен. Също така най-близките ми хора, които ме подкрепят в най-трудните моменти. Има един човек, който ми подаде ръка в труден момент за мен в живота, в който смятах да се отказвам. Това е Христо Христов, който малко, но от сърце ми помага, за да продължавам да се занимавам с този спорт.

-От тук накъде сега? Продължаваш ли състезателната дейност, или обмисляш треньорска?

-Мислех да прекратя състезателната дейност, но ме убеди да остана президентът на Федерацията по кикбокс Боян Колев, който прави всичко възможно да продължа да се състезавам.