СОУ "Найден Геров“ шампион по футбол

11:18 / 05.12.2013
726
Футболистите на СОУ "Найден Геров" очаквано станаха шампиони в последната възрастова група 5-7 клас от турнира в Ученически игри 2013/2014. В надпреварата участваха отбори на 25 училища. Със сребърните медали се окичиха учениците от ОУ "Цар Симеон I", а с бронзовите - ОУ "Г. Раковски".

Представители на 10 училища пък взеха участие в състезанието по тенис на маса 5-7 клас. Шампион при момчета е ОУ "П. Р. Славейков", пред СОУ "Климент Охридски" и СОУ "Найден Геров". При момичетата миналогодишните шампионки от СОУ "Васил Друмев" защитиха титлата си. Среброто е за ОУ "Г. С. Раковски", а бронзът - за ОУ,,Св. Иван Рилски".

Организаторите от община Варна дирекция ОМДС осигуриха купи и медали за победителите, които бяха връчени от представителя на отдел "Спорт" към община Варна Георги Арнаудов.

Пред препълнените трибуни на новата зала на Първа езикова гимназия завърши пък волейболният турнир при юношите 11-12 клас, където за призовите места се конкурираха 11 училища. Шампион е Първа ЕГ, следван от МГ "Д-р Петър Берон" и V ГПЧЕ "Йоан Екзарх".

Титлата по баскетбол при 11-12 клас вдигнаха учениците на Хуманитарната гимназия, а техни подгласници са МГ и ВТГ "Г. С. Раковски". В групата 8-10 клас златото е за V ГПЧЕ "Йоан Екзарх", а втори и трети са съответно Професионална техническа гимназия и Професионална гимназия по електротехника.

Организаторите от община Варна дирекция ОМДС осигуриха купи и медали за победителите, които бяха връчени от представителите на отдел "Спорт" към община Варна Георги Арнаудов и Данчо Илиев, както и от главния организатор на баскетболната проява Койчо Койчев.