14-годишните "моряци" мачкат Лукойл в Русе

20:27 / 29.06.2008
566
Черно море Е-он победи Лукойл Академик в първия мач от финалите на държавното първенство за момчета до 14 години, което стартира в Русе. Варненци спечелиха с 94:76, но разликата се получи през второто полувреме, когато благодарение най-вече на своята добра стрелба от далечно разстояние варненци се откъснаха. В началото на срещата Лукойл Академик игра по-добре, водеше до самия край на частта и се държа равностойно. За първи път в мача Черно море поведе с 20:19, минута преди края на първата четвърт. На почивката тимът от Варна имаше преднина от 41:35.
През второто полувреме обаче играчите на Черно море успяха да отбележат 7 тройки от общо 8, които те реализираха по време на целия мач. Така състезателите от морската столица дадоха първа заявка за нещо повече в този турнир, след като победиха директен съперник за призово място, и то с разлика. Антон Диков отбеляза 22 точки, а Деян Денчев добави 16 точки и 13 борби за победителите. За отбора на Лукойл Академик добри изяви имаха Георги Фунтаров с 19 точки и 8 овладени топки, както и Димитър Димитров с 18 точки и 14 борби.

Източник: bulgarianbasket.com