Варненските двойки по бийчволей губят на финал
Автор: Екип Varna24.bg 20:32 / 29.06.2008Коментари (0)631
©
Варна остана със сребърните медали в двата пола на втория турнир по плажен волейбол от веригата "Mtel beach masters", който се проведе на "Какао бийч" в Слънчев бряг. Топдвойката от морската столица Милен Стоянов/Борис Янков игра срещу познатите си съперници на финала при мъжете - Невен Нешев/Николай Колев. Варненците отстъпиха с 0:2 гейма (14:21, 18:21). Трети останаха Валентин Димов и Теодор Маринов, които надиграха Евгени Петков и Любомир Стойков от Варна в спора за бронзовите медали. Мирослав Градинаров/Свилен Филипов и Ивайло Илиев/Станислав Саралийски, които също са от морската столица, останаха съответно на пето и седмо място в крайното подреждане.
При дамите варненките Диана Филипова и Лора Илиева паднаха нещастно с тайбрек срещу пловдивчанките Диана Малинова и Русена Славчева. Тайбрекът бе изключително оспорван и завърши 16:14. Другата двойка от Варна - Виктория Викторова/Славина Колева, остана на пето място в подреждането на надпреварата.
Стана ясно, че третият кръг от веригата по плажен волейбол, който ще се проведе във Варна, ще е с международно участие. Тогава ще бъдат поканени по четири двойки от България и чужбина и в двата пола. Кои 16 тандема да участват в състезанието ще решат организаторите. Ранглистата няма да е определяща.
През следващата седмица пък ще се проведе турнир за наградите на Техническия университет във Варна, който е организиран от Българската асоциация по плажен волейбол, оглавявана от Валентин Заяков.

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз