Черно море стартира с 2:0 над Шумен
Автор: Екип Varna24.bg 20:43 / 05.07.2008Коментари (0)1824
© Impact press group
Черно море започна с победа лятната си подготовка. В контролна среща варненци надиграха Волов (Шумен) с 2:0. Попаденията реализираха завърналия се от ЦСКА любимец на феновете Георги Илиев и Теодор Атанасов. Старши треньорът на домакините от Варна Никола Спасов използва общо 23-ма състезатели. Очаквано полузащитникът Рикардо АНдре бе преквалифициран в десен защитник - пост, където "зелено-белите" изпитват сериозна нужда.
"Моряците" доминираха през целия двубой, а гостите не можаха да зътруднят нито веднъж вратарите Евгени Хмарук и Карамфил Илчев. След няколко добри атаки, но без опасни положения за гол, в 33-ата минута Черно море откри резултата. Александър Александров-Алекс изведе по прекрасен начин Жоро Илиев и юношата на "моряците" не сгреши с диагоналния си удар - 1:0. До края на първите 45 минути Йордан Юруков отправи хубав и много силен удар, но не можа да се запише сред голмайсторите.
На полувремето единствено голмайсторът бе заменен от Станислав Стоянов, който също се включи отлично по десния фланг. Около 60-ата минута Никола Спасов пусна в игра доста от футболистите си, между които и дошлият на проби преди 2-3 дни сърбин Божко Джуркович. Той е на 25 години и за последно е играл в Раднички (Ниш). Джуркович имаше точно три възможности за попадение. Първо се освободи от ляво на атаката и с мощен шут затрудни вратаря, който изби със сетни усилия. След това сърбинът направи уникален пропуск. Станислав Стоянов върна една топка от аутлинията към връхлитащия и абсолютно непокрит Джуркович, който от няколко
метра стреля много над вратата. След това нападателят отново бе намерен на границата на наказателното поле, но тръгна да лъже двама шуменски защитници, засуети се и топката му бе отнета. Това накара Спасов да го замени само след 13 минути на терена. В 80-ата минута Радослав Филипов центрира отдясно към малкото наказателно поле, където Теодор Атанасов надскочи всички и с глава направи 2:0. През това полувреме две опасни удара отправи Станислав Стоянов, а Йордан Юруков нацели горната греда от фаул.
Мачът на стадион "Тича" бе изгледан от бронзовия медалист от САЩ`94 Трифон Иванов, който не за първи път е забелязват в официалната ложа в последните месеци.

Черно море - Волов (Шумен) 2:0
Черно море: Евгений Хмарук (61 Карамфил Илчев), Александър Александров (78 Теодор Атанасов), Радослав Бачев (74 Трайче Лостовски), Николай Домакинов (57 Танко Дяков), Рикардо Андре (70 Радослав Филипов), Петър Костадинов (55 Георги Андонов), Милен Петков (59 Владимир Костадинов), Йордан Юруков (58 Даниел Георгиев), Георги Илиев (46 Станислав Стоянов), Александър Александров-Алекс (57 Михаил Лазаров), Мирослав Манолов (63 Бойко Джуркович, 76 Никола Василев)
Волов: Рангелов, Жечев, Кръстев, Миланов, Ирфан, Димитров, В. Илиев, Христов, Петров, Фахрединов, Кирчев (Стойчев, Ганчев, Ж. Жечев, Братоев, Неделчев, Б. Илиев, Генчев, Николаев)
Голмайстори: Георги Илиев (33), Теодор Атанасов (80)
Жълт картон: Станислав Стоянов
Съдия: Кольо Данев (Варна)