Финландия ни обърна на волейбол в тайбрека

21:11 / 05.07.2008
625
Аутсайдерът Финландия успя да обърне България от 0:2 и да стигне до победа с 3:2 (22:25, 17:25, 25:22, 25:21, 17:15) във втората среща от 4-я кръг на Група ”С” на Световната лига, която се игра в зала ”Тампере Айс Хол” в Тампере.

Това бе 3-та загуба за отбора на България в Световната лига. Успехът, бе първи за финландците, които до момента бяха записали 7 поредни поражения.

Двубоят започна много добре за българските волейболисти, които поведоха със 7:4. Седмата точка дойде след двойна блокада на Данаил Милушев и Красимир Гайдарски. Финландците успяха да изравнят при 7:7 с ас на капитана си Мико Еско. Играта точка за точка продължи до 18:18, когато благодарение на Краси Гайдарски поведохме с 20:18. Пусната топка от Мико Еско и блокада на Константин Шумов изравниха резултата при 20:20. Последваха 3 поредни точки за България след отлични прояви в атака на Милушев и Костадин Стойков. Тодор Алексиев записа победната точка за България в първата част – 25:22.

Българските волейболисти започнаха още по-добре във втората част като поведоха с 8:4 до първото техническо прекъсване, след силна игра в атака на Дани Милушев и Тодор Алексиев. Единична блокада на Христо Цветанов доведе резултата до 9:4. Авансът на България нарасна до 7 точки при 14:7. Добри изяви в атака на Краси Гайдарски и Тодор Алексиев доведоха резултата до 16:11. Нова двойна блокада на Дани Милушев и Краси Гайдарски доведе резултата до 22:14. Без много усилия българските волейболисти, които и в този мач бяха водени от Владислав Тодоров, затвориха гейма с 25:17.

Третата част бе спечелена от скандинавците с 25:22.

Четвъртата отново бе за Финландия с 25:21.

Така тайбрек ще реши победителя в този двубой.

ФИНЛАНДИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:2 (22:25, 17:25, 25:22, 25:21, 17:15)
ФИНЛАНДИЯ: Мико Еско, Мико Ойванен, Анти Ситала, Мати Ойванен, Константин Шумов, , Оли Кунари – Паси Хиваринен-либеро (Урпо Сивула, Мати Хиетанен, Оли-Пека Ойвансиву, Йони Маркула, Хенри Туоми)
Старши-треньор: Мауро Беруто (Италия)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Данаил Милушев, Тодор Алексиев, Костадин Стойков, Христо Цветанов, , Красимир Гайдарски – Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев, Мартин Пенев)